Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krystyna Pawłowicz prawomocnie przegrała proces z Agorą

Krystyna Pawłowicz domagała się od Agory przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 20 tysięcy złotych (screen Youtube.com/Telewizja Republika Kalendarz Historyczny)

Sąd apelacyjny utrzymał w mocy korzystny dla Agory wyrok w sprawie, którą wytoczyła wydawcy posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Sąd nie dopatrzył się bezprawności w działaniach reportera Marcina Wójcika. Wyrok jest prawomocny.

Posłanka pozwała Agorę za artykuł Marcina Wójcika pt. "Ze mną trzeba grzecznie", zamieszczony w 2013 roku w "Dużym Formacie", dodatku do "Wyborczej”. Zarzuciła autorowi tekstu, że przerabiał jej wypowiedzi, a nawet zmyślał, a do tego podszywał się pod dziennikarza „Gościa Niedzielnego” i ukrywał prawdziwe miejsce pracy. Zdaniem Pawłowicz było to naruszeniem jej dóbr osobistych. Od wydawcy „Gazety Wyborczej” domagała się przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 20 tysięcy złotych.

Agora podkreśla, że reportaż o Pawłowicz Wójcik pisał, pracując nad książką „W rodzinie ojca mego”. Gdy zbierał do niej materiał, był dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. Później zaczął pracę w „Dużym Formacie”, w którym opublikowano reportaż.

W czerwcu 2017 roku sąd okręgowy oddalił pozew Pawłowicz, wskazując, że Wójcik nie naruszył jej dóbr osobistych ani jej prywatności, co posłanka także zarzucała reporterowi. Zasugerował też, że jako osoba publiczna powinna być bardziej odporna na krytykę.

Od tego wyroku Pawłowicz wniosła apelację, którą w środę oddalil Sąd apelacyjny. Wyrok jest prawomocny. Posłanka ma zapłacić Agorze kilka tysięcy złotych tytułem zwrotu kosztów procesu.

(PAZ, 20.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tabloid zapłacił 200 tys. dol. za prywatne SMS-y Bezosa

Jak ujawnił "The Wall Street Journal", wiadomości zostały sprzedane przez brata Lauren Sanchez, obecnej partnerki Bezosa (fot. materiały prasowe)

200 tys. dol. zapłacił amerykański tabloid "National Enquirer" za treść prywatnych SMS-ów wysłanych przez miliardera Jeffa Bezosa.

Jak ujawnił "The Wall Street Journal", wiadomości zostały sprzedane przez brata Lauren Sanchez, obecnej partnerki Bezosa. Wówczas ich związek pozostawał tajemnicą. W lutym założyciel koncernu internetowego Amazon oskarżył wydawnictwo American Media, wydawcę tabloidu, o szantaż. Wydawnictwo miało grozić, że opublikuje wiadomości SMS i nagie zdjęcia, które Bezos wysyłał do kochanki, jeśli ten nie zaprzestanie dochodzenia w sprawie sposobu pozyskania tych materiałów przez tabloid.

Właścicielem American Media jest David Pecker, znajomy prezydenta USA Donalda Trumpa. Z kolei do Bezosa należy krytyczny wobec prezydenta Trumpa dziennik "The Washington Post".

(LL, 20.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.