Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krystyna Pawłowicz prawomocnie przegrała proces z Agorą

Krystyna Pawłowicz domagała się od Agory przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 20 tysięcy złotych (screen Youtube.com/Telewizja Republika Kalendarz Historyczny)

Sąd apelacyjny utrzymał w mocy korzystny dla Agory wyrok w sprawie, którą wytoczyła wydawcy posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Sąd nie dopatrzył się bezprawności w działaniach reportera Marcina Wójcika. Wyrok jest prawomocny.

Posłanka pozwała Agorę za artykuł Marcina Wójcika pt. "Ze mną trzeba grzecznie", zamieszczony w 2013 roku w "Dużym Formacie", dodatku do "Wyborczej”. Zarzuciła autorowi tekstu, że przerabiał jej wypowiedzi, a nawet zmyślał, a do tego podszywał się pod dziennikarza „Gościa Niedzielnego” i ukrywał prawdziwe miejsce pracy. Zdaniem Pawłowicz było to naruszeniem jej dóbr osobistych. Od wydawcy „Gazety Wyborczej” domagała się przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 20 tysięcy złotych.

Agora podkreśla, że reportaż o Pawłowicz Wójcik pisał, pracując nad książką „W rodzinie ojca mego”. Gdy zbierał do niej materiał, był dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. Później zaczął pracę w „Dużym Formacie”, w którym opublikowano reportaż.

W czerwcu 2017 roku sąd okręgowy oddalił pozew Pawłowicz, wskazując, że Wójcik nie naruszył jej dóbr osobistych ani jej prywatności, co posłanka także zarzucała reporterowi. Zasugerował też, że jako osoba publiczna powinna być bardziej odporna na krytykę.

Od tego wyroku Pawłowicz wniosła apelację, którą w środę oddalil Sąd apelacyjny. Wyrok jest prawomocny. Posłanka ma zapłacić Agorze kilka tysięcy złotych tytułem zwrotu kosztów procesu.

(PAZ, 20.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.