Dział: RADIO

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Drogoń zrezygnował z oddelegowania do zarządu Radia Kraków

Radiem Kraków kieruje obecnie prokurent powołany przez Andrzeja Drogonia (screen Youtube.com/Radio Kraków)

Przewodniczący rady nadzorczej Radia Kraków Andrzej Drogoń zrezygnował z oddelegowania do pełnienia obowiązków prezesa rozgłośni.

Rada nadzorcza Radia Kraków w zeszłym tygodniu zawiesiła Przemysława Bolechowskiego w obowiązkach prezesa rozgłośni i oddelegowała ze swojego grona do kierowania rozgłośnią przewodniczącego Andrzej Drogonia. Ten powołał na stanowisko prokurenta Michała Jaworskiego, prawnika Radia Kraków. Z naszych informacji wynika, że Drogoń następnie zrezygnował z oddelegowania do zarządu stacji, argumentując, że nie jest w stanie jednocześnie kierować rozgłośnią i być dyrektorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu (jest nim od 2018 roku). Radiem Kraków kieruje obecnie prokurent powołany przez Drogonia.

O losie zawieszonego prezesa Przemysława Bolechowskiego zdecyduje Rada Mediów Narodowych, która może odwołać go ze stanowiska. Na razie nie wiadomo, kiedy sprawą się zajmie.

(KOZ, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Koszalin modyfikuje playlistę i ramówkę

W kampanii Radia Koszalin występują dziennikarze stacji (fot. materiały prasowe)

Publiczne Radio Koszalin zmodyfikowało playlistę, a od kwietnia wprowadzi zmiany do ramówki. Rozgłośnia rozpoczęła też kampanię reklamową.

- To największe zmiany w Radiu Koszalin od kilku lat - mówi Piotr Ostrowski, prezes Radia Koszalin.

Nową playlistę rozgłośni przygotował Tomasz Tran, znany jako DJ Kriba. - Pozostajemy przy formacie AC. Bardziej stawiamy na aktualne przeboje i zmierzamy w kierunku trendów ze stacji komercyjnych - mówi o nowej playliście Piotr Ostrowski. W porze najwyższej słuchalności ma być więcej piosenek zagranicznych niż polskich.

Do Radia Koszalin, po kilkuletniej przerwie, wróciła dwójka czołowych dziennikarzy stacji: Katarzyna Kużel i Mariusz Brokos. Oboje będą prowadzić od kwietnia popołudniowy program "Studio Bałtyk, a także sobotnie pasmo "Radio wolna sobota".

Dyskusja z lokalnymi politykami "Po słowie" przeniesiona zostanie z poniedziałku o 9 na niedzielne południe. Audycja realizowana będzie z udziałem kamer i udostępniana w formie streamingu wideo w internecie. W poniedziałki o 9 zadebiutuje program "Zaczynamy tydzień", który również ma mieć formułę debaty.

W piątkowej ramówce dojdzie program "Powrót do przeszłości" z piosenkami sprzed lat, a po nim nadawany będzie "Bity piątek" z muzyką dyskotekową. - Zmieniamy także podejście do weekendowej ramówki. Wprowadzamy magazyny tematyczne, na przykład audycję o zwierzętach - mówi prezes Radia Koszalin.

Radio Koszalin zmienia też siedzibę redakcji w Szczecinku. - Z nowej, podobnie jak z Kołobrzegu i Słupsku, będziemy mogli robić program - mówi Piotr Ostrowski. Do tej pory z redakcji w Szczecinku takiej możliwości nie było.

Radio Koszalin od kwietnia będzie mieć też nową oprawę antenową, przygotowaną przez krakowskie studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków.

Ponadto w sobotę rozpoczęła się kampania reklamowa Radia Koszalin, której twarzami są dziennikarze rozgłośni. Reklamy stacji pojawiły się już na nośnikach reklamy zewnętrznej. Działania obejmą również media regionalne.

(KOZ, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.