Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Powrót "Big Brothera" przyciągnął do TVN Siedem 2,23 mln widzów

TVN Siedem, pokazując "Big Brothera", był liderem rynku (screen Youtube/ tvnpl)

Średnio 2,23 mln widzów oglądało w TVN Siedem pierwszy odcinek reaktywowanego po latach reality show "Big Brother".

TVN Siedem, pokazując w niedzielę "Big Brothera", zdobył w grupie ogólnej 12,63 proc. udziału w rynku. W tym paśmie Siódemka była wiceliderem rynku, przegrywając tylko z TVP 1 (17,26 proc.). W grupie komercyjnej kanał miał 20,21 proc. udziału, osiągając najlepszy rezultat ze wszystkich telewizji w tym czasie.

TVN pokazał trzy edycje "Big Brothera" w latach 2001-2002. Finałowy odcinek pierwszej z nich oglądało 10 mln widzów. Dwie serie "Big Brothera" w 2007 i 2008 roku pokazał TV 4.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 18.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media publiczne dostaną 1,26 mld zł. Prezydent podpisał ustawę

KRRiT do 31 maja ustali podział rekompensaty dla poszczególnych jednostek publicznego radia i TVP (fot. mat. pras.)

Rekompensatę w wysokości 1 mld 260 mln zł dla publicznej radiofonii i tv z tytułu utraconych w latach 2018-19 opłat abonamentowych zakłada nowela ustawy o opłatach abonamentowych, którą podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Mechanizm rekompensaty ma bazować na emisji skarbowych papierów wartościowych.

Maksymalna kwota rekompensaty będzie ustalona "w oparciu o średnioroczną liczbę zwolnionych od opłat abonamentowych w 2017 r. oraz obowiązującej w 2018 i 2019 r. stawki opłat abonamentowych". Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do 31 maja 2019 r. ustali w drodze uchwały: kwotę rekompensaty, a także wartość nominalną skarbowych papierów wartościowych dla poszczególnych jednostek publicznej radiofonii i telewizji z przeznaczeniem na realizację misji publicznej, w wysokości nieprzekraczającej wydatków ponoszonych w związku z realizacją tej misji.

Następnie KRRiT przekaże uchwałę do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, który z kolei zawnioskuje do ministra finansów o przekazanie jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych. Minister finansów na tej podstawie wyemituje obligacje skarbowe i przekaże je zgodnie z decyzją wskazaną w uchwale KRRiT wskazanym jednostkom.

Według autorów noweli ustawy, rekompensata, która mogłaby na tej podstawie przysługiwać jednostkom publicznej radiofonii i telewizji za lata 2018 i 2019, wyniosłaby ponad 1 mld 913 mln zł. Zaproponowali jednak, by rekompensata z tytułu ubytków wpływów z opłat abonamentowych za lata 2018-19 wyniosła 1 mld 260 mln zł. 

W najnowszym „Press” piszemy, że zdaniem ekspertów od prawa przyznanie rekompensaty wymaga zgody Komisji Europejskiej, choć polskie władze sądzą inaczej.

(PAP, 18.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.