Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sonda "Strefy starcia” usunięta, wyniki nie były zgodne z oczekiwaniami

Na Twitterze prowadzone są sondy, których wyniki prezentowane są w programie "Strefa starcia" (screen: Tvp.info)

Przygotowujący program "Strefa starcia" w TVP Info zrezygnowali z prowadzonej na Twitterze sondy, gdy większość biorących w niej udział zaznaczyła, że akceptuje możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne. 

Pogram "Strefa starcia" emitowany jest w niedziele o godz. 21.50. W programie prezentowane są m.in. wyniki sond, które wcześniej prowadzone są na Twitterze. Przed wczorajszym wydaniem programu zapytano w sondzie o akceptację dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Więcej niż połowa z ponad 30 tys. udzielonych odpowiedzi była pozytywna - 53 proc. głosów.

W niedzielę przed południem na profilu programu na Twitterze poinformowano: "w związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy WIDZÓW, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli". 

Na Twitterze wielu dziennikarzy pisało, że nie wierzą w tłumaczenia o kupowaniu głosów. "Ten moment, gdy zdajesz sobie sprawę, że polska Telewizja Publiczna poda dziś wieczorem wyniki swojego sondażu, w którym na ten moment 53 proc. użytkowników jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne:)" - ironizował Janusz Schwertner z Onetu.

Czy po raz pierwszy "Strefa starcia" otrzymała informację o "kupowaniu głosów" w sondzie na Twitterze? - Nie zajmuję się tym - mówi prowadzący program Michał Adamczyk. Samuel Pereira, szef portalu Tvp.info i wydawca "Strefy starcia", nie odpowiedział na pytanie "Presserwisu".

(IKO, 18.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.