Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Za kilka dni Disney przejmie aktywa 21st Century Fox

Disney wydał na biznesy 21st Century Fox 71,3 mld dol. (fot. pixabay.com)

W przyszłym tygodniu koncern medialny Disney formalnie przejmie kluczowe biznesy swojego konkurenta - 21st Century Fox.

Transakcja zostanie sfinalizowana 20 marca, po 15 miesiącach od jej ogłoszenia. Disney zostanie właścicielem m.in. grup telewizyjnych FX, National Geographic i Star TV, studia filmowego 20th Century Fox, a także 30-proc. pakietu udziałów w serwisie streamingowym Hulu. Pozostałe biznesy z portfolio koncernu Ruperta Murdocha (m.in. Fox Broadcasting Network, Fox News, Fox Business Network i Fox Sports) trafią do nowej firmy o nazwie Fox.

Wartość transakcji to 71,3 mld dol.

(LL, 14.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w zarządzie Cyfrowego Polsatu

Dariusz Działkowski od ponad 17 lat pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych Cyfrowego Polsatu (fot. Krzysztof Dubiel/Polsat)

Dariusz Działkowski i Tomasz Gillner-Gorywoda z końcem marca odchodzą z zarządu Cyfrowego Polsatu. Spółka w czwartek wieczorem poinformowała, że obaj złożyli rezygnacje z funkcji bez podania przyczyn. Do zarządu z początkiem kwietnia wejdzie Jacek Felczykowski, obecnie członek zarządu Polkomtelu (spółka należy do Cyfrowego Polsatu).

Dariusz Działkowski od listopada 2001 roku pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych Cyfrowego Polsatu. W sierpniu 2007 roku został członkiem zarządu spółki ds. technicznych. Tomasz Gillner-Gorywoda od października 2014 roku do grudnia 2015 roku pełnił funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu, a w grudniu 2015 roku został członkiem zarządu spółki. Jest dyrektorem generalnym i prokurentem Polkomtelu.

Jacek Felczykowski do zarządu Polkomtelu wszedł w 2015 roku. Wcześniej był we władzach m.in. IT Polpager SA, Sferia SA i NFI Midas SA. Od kwietnia prezesem Cyfrowego Polsatu będzie Mirosław Błaszczyk, obecnie prezes Telewizji Polsat. Zastąpi on na stanowisku Tobiasa Solorza, który przejdzie do rady nadzorczej spółki. Błaszczyk będzie także prezesem Polkomtelu.

(KOZ, 15.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.