Dział: PRASA

Dodano: Marzec 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" przygotowała wydanie specjalne o Pawle Adamowiczu

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia w wyniku ran zadanych mu przez zamachowca (screen Youtube.com/Portal Miasta Gdańska)

"Życie dla Gdańska. Paweł Adamowicz" to wydanie specjalne "Gazety Wyborczej" (Agora) poświęcone zamordowanemu prezydentowi Gdańska. Magazyn będzie w sprzedaży przez 90 dni.

Wydanie specjalne jest na rynku od wtorku, liczy 108 stron i kosztuje 14,99 zł. Redaktorzy prowadzący to: Jarosław Kurski, Karolina Jaroszewicz, Ewa Zientarska i Grzegorz Kubicki.

Press

Wydanie liczy 108 stron i kosztuje 14,99 zł

W magazynie czytelnicy znajdą teksty na temat różnych aspektów działalności prezydenta Adamowicza, np. inwestycji zrealizowanych w Gdańsku za jego rządów. Są też fragmenty jego książek oraz wywiad, który z prezydentem przeprowadziła w 2016 roku Dorota Wodecka.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KW, 13.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja wprowadza kary za fake newsy, dziennikarze protestują

Rzecznik Kremla nazwał projekt "dość przemyślanym" (fot. Pixabay.com)

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapewnił w środę, że przyjmowana w parlamencie Rosji ustawa przewidująca kary za rozpowszechnianie w internecie fake news nie jest próbą wprowadzenia cenzury w kraju.

Komentując zarzuty, że przyjmowane przepisy oznaczać będą cenzurę, Pieskow oświadczył, iż "raczej nie można zgodzić się z taką opinią". Nazwał projekt "dość przemyślanym" i zauważył, że praca nad nim prowadzona jest już od dawna.

Ocenił także, że w wielu krajach istnieją "dość ostre" regulacje dotyczące sfery fake newsów. Należy tę sferę regulować także w Rosji - podkreślił.

Ustawę o karach za rozpowszechnianie w internecie nieprawdziwych wiadomości rozpatrzy w środę Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu. W środę przyjmowany jest także drugi projekt, przewidujący wysokie grzywny za znieważanie władz w internecie. W ubiegłym tygodniu oba projekty przyjęła izba niższa parlamentu, Duma Państwowa.

Ponad 100 rosyjskich pisarzy, dziennikarzy i obrońców praw człowieka podpisało się pod oświadczeniem opublikowanym w internecie, zawierającym krytykę tych przepisów. Sygnatariusze ocenili je jako "otwartą deklarację ustanowienia reżimu jawnej cenzury" w Rosji.

Projekt ustawy o karach za nieprawdziwe wiadomości definiuje fake newsy jako informacje świadomie nierzetelne, a mające znaczenie społeczne, rozpowszechniane jako godne zaufania, które tworzą ryzyko uszczerbku dla życia i zdrowia obywateli, masowego naruszenia porządku społecznego lub bezpieczeństwa publicznego czy też takie, których rezultatem są przeszkody w funkcjonowaniu obiektów o znaczeniu społecznym. Za rozpowszechnianie takich informacji grozić będą wysokie kary grzywny, których wysokość różni się w zależności od oceny skutków danej informacji. Najwyższa grzywna dla obywateli to 100 tys. rubli (ok. 1500 USD), a dla osób prawnych - 500 tys. rubli (ok. 7600 USD).

(PAP, PAZ, 13.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.