Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Śledczy przyglądają się sprawie ewentualnego przestępstwa w "Ameryka Express"

Odcinek z kontrowersyjną konkurencją został usunięty z Player.pl (screen Player.pl)

Prokuratura analizuje zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym przez Filipa Chajzera, Tomasza Karolaka i Jakuba Urbańskiego, którzy byli bohaterami programu TVN "Ameryka Express". Zawiadomienie złożyła fundacja Feminoteka i Fundacja przeciwko Kulturze Gwałtu.

– Z treści zawiadomienia wynika, iż dotyczy podejrzenia popełnienia przez wskazane osoby przestępstw doprowadzenia trzech kobiet do poddania się innym czynnościom seksualnym w trakcie realizacji materiału do jednego z programów telewizyjnych – informuje nas Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodaje, że zawiadomienie zostało złożone 7 marca w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów.

Chodzi o odcinek "Ameryka Express" TVN wyemitowany 7 listopada, w którym uczestnicy mieli za zadanie pocałować trzy nieznajome osoby. Feminoteka w zawiadomieniu pisze, że dziennikarz TVN Filip Chajzer, aktor Tomasz Karolak i jego programowy partner Jakub Urbański zmuszali kobiety do pocałunków. "Uważamy, że mężczyźni występujący w programie działając przemocą, polegającą na wykorzystaniu swojej przewagi fizycznej, płciowej i rasowej nad pokrzywdzonymi (…) dopuścili się napaści na tle seksualnym" – czytamy w zawiadomieniu.

Konkurencja polegająca na całowaniu przypadkowych osób wywołała falę oburzenia. Ostatecznie ekipa "Ameryka Express" na profilu facebookowym programu przeprosiła za nią. Przeprosiny opublikowała też na Instagramie prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak, a kontrowersyjny odcinek zniknął z serwisu Player.pl.

(KW, 12.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koniec wspólnego kanału Canal+ i Discovery

Canal+ Discovery ruszył w 2015 roku (Youtube.com/canalplus)

Z końcem maja zakończy nadawanie Canal+ Discovery, wspólny dokumentalny kanał premium Canal+ i Discovery – ustalił "Presserwis". 

– Zakończyła się umowa i obydwie strony zadecydowały, że nie będą jej przedłużać – informuje Marcin Barcz, dyrektor pionu komunikacji korporacyjnej i członek zarządu TVN Discovery Polska.

Piotr Kaniowski, kierownik ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert ITI Neovision (nadawca kanałów Canal+), stwierdza: – Po owocnej czteroletniej współpracy przy kanale Canal+ Discovery, z której obie strony są zadowolone, każdy z nadawców zdecydował się skupić na rozwoju własnego portfolio.

Z naszych informacji wynika, że ITI Neovision chce utrzymać dokumentalną telewizję premium nadającą pod marką Canal+. Canal+ Discovery zmieni nazwę na Canal+ Dokument. Piotr Kaniowski informuje, że do zmiany ma dojść 1 czerwca.

Canal+ Discovery ruszył w maju 2015 roku. Wtedy zapowiadano, że kanał rocznie będzie emitować do 120 godzin polskich produkcji, powstałych na jego potrzeby. Wyprodukowano m.in. "Strażników pamięci" (autorem scenariusza był Marek Zając), "Kobiety w mundurach", "Polaków z wyboru" (prowadziła Paulina Młynarska) i "Co za kabaret!".

Canal+ Discovery nie emituje reklam. W 2018 roku udział kanału w rynku wyniósł 0,02 proc. (0,03 proc. w grupie komercyjnej). ITI Neovision jest też nadawcą telewizji tematycznych, w tym dokumentalnej Planete+.

(KOZ, 12.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.