Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Udziałowcy Disneya obniżają pensję prezesa Boba Igera

Bob Iger ma pozostać prezesem koncernu do 2021 roku (fot. materiały prasowe)

Udziałowcy koncernu medialnego Walt Disney Co. zdecydowali o obniżeniu  wynagrodzenia prezesa firmy Boba Igera o 13,5 mln dol. rocznie.

Podjęto decyzję, że roczne wynagrodzenie prezesa amerykańskiego koncernu nie przekroczy 35 mln dol. W tej kwocie ujęta jest pensja bazowa oraz bonusy i premie związane z wynikami osiąganymi przez firmę. Oznacza to obniżkę o 28 proc. w stosunku do obecnie obowiązującego planu wynagrodzeń Igera.

Pod koniec 2017 roku Iger przedłużył umowę z Disneyem – ma pozostać prezesem koncernu do 2021 roku.

Ostatnio pisaliśmy, że koncern Disney w związku z uruchomieniem własnego serwisu streamingowego straci setki milionów dolarów z tytułu dotychczasowych sprzedaży licencji konkurentom.

(LL, 06.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Finał Eurowizji Junior w Gliwicach

Konkurs Eurowizja Junior odbędzie się 24 listopada w Gliwicach

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i wiceprezydent Gliwic Krystian Tomala podpisali list intencyjny w sprawie współpracy i organizacji konkursu Eurowizja Junior 2019.

Polska mogła zostać gospodarzem Eurowizji Junior 2019 po tym, jak Roksana Węgiel piosenką "Anyone I Want to Be" zwyciężyła ubiegłoroczną edycję konkursu w Mińsku. Prezes TVP Jacek Kurski podczas konferencji prasowej wyjaśnił, że organizacja Eurowizji Junior przez zwycięskie państwo "nie jest automatyczna" (tak jest w przypadku Eurowizji dla dorosłych).

"Na początku stycznia dostaliśmy informację z Europejskiej Unii Nadawców, że wygraliśmy, że TVP jest organizatorem konkursu Eurowizji dziecięcej w 2019 roku" - powiedział prezes Kurski. "Natychmiast przystąpiliśmy do giełdy miast i ogłosiliśmy coś w rodzaju nieformalnego konkursu ofert. Zgłosiło się wiele polskich miast. Do finału przeszły trzy: Szczecin, Gliwice oraz Toruń" - poinformował.

Ostatecznie postanowiono, że konkurs Eurowizji Junior odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. W Polsce będzie pokazywany w TVP 1.

(PAP, KOZ, 06.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.