Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney straci setki milionów dolarów z tytułu sprzedaży licencji serwisom

Na początku serwis Disneya ma oferować 5 tys. godzin programów

W związku z uruchomieniem własnego serwisu streamingowego koncern medialny Disney utraci ważne źródło przychodu, jakim są wpływy ze sprzedaży praw licencyjnych do kontentu zewnętrznym graczom tego rynku.

Jak donosi serwis branżowy BroadbandTVNews, tylko zakończenie współpracy z Netfliksem spowoduje, że amerykański koncern nie zarobi w tym roku z tego tytułu 150 mln dol.

Disney zdecydował się na wycofanie z większości umów z zewnętrznymi serwisami streamingowymi w związku z planowanym na końcówkę tego roku startem serwisu Disney+. W jego ofercie znajdą się pozycje z biblioteki programowej Disneya i koncernu medialnego 21st Century Fox (Disney jest w trakcie jego przejęcia).

Na początku serwis ma oferować w sumie 5 tys. godzin programów, w tym 7 tys. odcinków seriali i 500 filmów.

(LL, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zmienia prowadzącego "The Wall. Wygraj marzenia"

"Nie będę ukrywał, że to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość" - napisał na Facebooku Paweł Orleański (fot. materiały prasowe)

Paweł Orleański nie będzie już prowadzić w TVP 1 teleturnieju "The Wall. Wygraj marzenia". Program ma mieć nowego gospodarza.

Orleański poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku. "Decyzją TVP program zostaje na antenie z »nowym prowadzącym«" – napisał prezenter. "Nie będę przed Wami ukrywał, że jest to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość. Te wspólne trzy sezony, dające w sumie aż 52 odcinki wspaniałej przygody, były dla mnie cudownym doświadczeniem i ogromną zawodową lekcją" – napisał.

Prowadzony przez Pawła Orleańskiego teleturniej "The Wall. Wygraj marzenia" zadebiutował we wrześniu 2017 roku. Emitowany jest w piątki o 20.35. Nowe odcinki oglądać będzie można od marca. Powstał na licencji amerykańskiego programu "The Wall".

Producentem "The Wall. Wygraj marzenia" jest EndemolShine Polska.

(KOZ, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.