Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dziennikarz TVP prosi o pomoc prawną Unię Europejską

Piotr Owczarski deklaruje, że nie przeprosi Telewizji Polskiej za swoje słowa (fot. screen Facebook.com / Piotr Owczarski)

Były dziennikarz Telewizji Polskiej Piotr Owczarski zwrócił się do komisji petycji Parlamentu Europejskiego o zapewnienie mu unijnej pomocy prawnej. TVP w przedsądowym wezwaniu żąda od Owczarskiego przeprosin i 75 tys. zł.

"Zostałem zaszczuty przez władzę, której interesy reprezentuje dziś Telewizja Polska S.A. Czuję się zagrożony, zastraszony i obawiam się, że władza zrobi wszystko, by zamknąć mi usta" - pisze w liście do komisji petycji PE Owczarski. 

Były dziennikarz TVP o kulisach pracy u publicznego nadawcy opowiadał w styczniu na forum Parlamentu Europejskiego. Udzielał też licznych wywiadów w mediach, ostatnio dla "Gazety Wyborczej". Przekonywał m.in. że dziennikarze w telewizji publicznej nie są niezależni i często działają na zlecenie ludzi z Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP na Twitterze napisał: "Pan Piotr Owczarski jest mitomanem i konfabulantem - takie wrażenie odniosłem po lekturze ostatniego wywiadu @OwczarskiPiotr z @A_Kublik w @gazeta_wyborcza. Bardzo proszę dziennikarzy o ostrożne podchodzenie do "rewelacji" Owczarskiego i weryfikowanie przekazywanych informacji".

Owczarski zapewnia, że jego informacje są rzetelne i ma świadków, które je potwierdzą. W rozmowie z "Presserwisem" przekonywał, że nie ma zamiaru przepraszać Telewizji Polskiej.

(KW, 05.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO opublikowało trailer ósmego sezonu „Gry o tron”

Dotychczasowe serie "Gry o tron" są dostępne w serwisie HBO GO(fot. materiały prasowe HBO)

W sieci pojawił się trailer finałowego sezonu serialu „Gra o tron”. Premiera pierwszego z sześciu odcinków 15 kwietnia w HBO i HBO GO.

Realizacja każdego trwającego ok. 90 minut odcinka kosztowała ok. 15 mln dol. Aby nie wyciekło zakończenie serialowej sagi, przygotowano m.in. kilka alternatywnych wersji finału „Gry o tron”. Bukmacherzy w USA przyjmują zakłady dotyczące rozstrzygnięć fabularnych.

Wyprodukowana przez HBO „Gra o tron” jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”.  Dotychczasowe serie są dostępne w serwisie HBO GO.

(PAZ, 05.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.