Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radosław Nałęcz redaktorem naczelnym Polsat Games

Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński w wiosennej ramówce Polsat Games poprowadzą program "Faux Paux" (fot. materiały prasowe)

Radosław Nałęcz objął stanowisko redaktora naczelnego Polsat Games. Stacja zapowiada nowości w wiosennej ramówce.

Redaktor naczelny to nowe stanowisko w redakcji Polsat Games. Jako główny powód jego utworzenia Nałęcz wskazuje rozwój kanału. – Potrzeba było w strukturze osoby, która przede wszystkim zadba o kwestie merytoryczne i nowe formaty, wspierając dyrektora programowego i szefa kanału. Chodzi o to, żeby mówić do graczy, komunikować się z nimi i poruszać tematy, które interesują naszego widza i są dla niego ważne – mówi "Presserwisowi" Nałęcz. – Moim zadaniem jest zarządzanie pracą redakcji, ale przede wszystkim dbanie o programy gamingowe – zarówno publicystyczne, jak i informacyjne, które będziemy powoli wprowadzać do naszej ramówki – dodaje.

Jako przykład takiego programu informacyjno-publicystycznego podał "Faux Paux", który pojawi się w wiosennej ramówce Polsat Games. W każdy poniedziałek Nałęcz razem z Tadeuszem Zielińskim podsumują wiadomości z branży gier z minionego tygodnia, pokażą relacje z wydarzeń gamingowych oraz porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o najważniejszym temacie tygodnia. Program będzie jednocześnie nadawany na żywo na kanale YouTube oraz w serwisie Twitch. Komentarze widzów pisane na bieżąco będą cytowane na antenie.

Nałęcz mówi, że obecnie koncentruje się na rozwoju projektu "Faux Paux". – Po to, żeby pokazać rozwój świata gier, jego ogrom, jako ważnej dziedziny przemysłu rozrywkowego i, moim zdaniem, przeganiającej przemysł filmowy pod wieloma względami – mówi.

Wiosną Polsat Games będzie także transmitować rozgrywki z końcowej fazy pierwszego sezonu Ultraligi w "League of Legends". Pod koniec marca stacja będzie transmitować fazę ligową i finał Ekstraklasy Games. Dzisiaj swoją premierę będzie mieć także drugi sezon programu "Level 7", w którym prowadzący Dawid Letachowicz przedstawia ciekawe zestawienia związane z grami.

Radosław Nałęcz od 2014 roku związany jest z Grupą Polsat, gdzie zaczynał pracę w radiu Muzo.fm m.in. jako dyrektor promocji i współprowadzący poranny program. Obecnie prowadzi w radiu poranne pasmo oraz autorską audycję w każdą środę wieczorem. Wcześniej przez ponad osiem lat pracował w ZPR Media, m.in. jako prezenter radia Eska i Eska Rock oraz dyrektor promocji. Pracował także w Eurozecie i w Wirtualnej Polsce.

Kanał Polsat Games został uruchomiony w połowie października ub.r. Na antenie emitowane są głównie rozgrywki e-sportowe, m.in. w League of Legends, a także recenzje gier, sprzętu, talk-show z udziałem twórców gier, programy rozrywkowe i japońskie anime. Od początku tego roku kanał jest oficjalnym partnerem Riot Games, twórców "League of Legends".

(PD, 05.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.