Dział: PRASA

Dodano: Marzec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Polska Codziennie" podnosi cenę. Przez problemy Ruchu

Średnia sprzedaż "Gazety Polskiej Codziennie" w ubiegłym roku spadła o 15,57 proc.

"Gazeta Polska Codziennie" (Forum) od marca jest droższa. Cena dziennika od poniedziałku do czwartku wzrosła z 2 zł do 2,50 zł. Natomiast w piątki i w soboty – z 2,50 zł do 2,99 zł.

– Wiąże się to ściśle z sytuacją Ruchu. Jeśli od pewnego czasu pieniądze od Ruchu nie wpływają lub wpływa ich tylko część, to trzeba gdzieś to uzupełnić – mówi "Presserwisowi" Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC".

Ruch ma problemy finansowe i zaległości wobec wydawców. Przechodzi proces restrukturyzacji, który zakłada m.in., że do czerwca tego roku dystrybutor znajdzie inwestora.

Jesienią ub.r. portal Gazeta.pl poinformował, że Sakiewicz w mailach rozesłanych do pracowników redakcji pisze, że przez problemy z kolportażem dziennik przynosi straty, co jest powodem opóźnień w wypłatach wynagrodzeń.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, średnia sprzedaż "GPC" w roku 2018 wyniosła 15 371 egz., mniej o 15,6 proc. w porównaniu do roku 2017. Tym samym "GPC" w segmencie dzienników ogólnopolskich straciła najwięcej.

(KW, 04.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.