Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix testuje nowe cenniki abonamentu w Polsce

Polska jest kolejnym krajem, w którym Netflix testuje nowe cenniki swoich usług (fot. Unsplash.com)

Netflix uruchomił w Polsce program testujący nowe cenniki swoich pakietów. Bez zmian pozostaje ich liczba oraz zawartość.

Kilka miesięcy temu Netflix podniósł opłaty za dostęp do serwisu w Stanach Zjednoczonych. Od tamtego czasu prowadzone są testy nowych cenników także w innych krajach. W miniony weekend serwis rozpoczął testy w Polsce.

Obecnie cennik za usługę wygląda następująco: za pakiet Podstawowy użytkownik płaci 34 zł miesięcznie, za Standard – 43 zł, za Premium – 52 zł.

W Polsce testowane są różne warianty dla każdego z pakietów: zakres cenowy w przypadku pakietu Podstawowego wynosi 34-39 zł, Standard – 47-52 zł, Premium – 60-65 zł.

Proponowane cenniki są widoczne dla nowych użytkowników. Nie wiadomo, kiedy testy się zakończą.

(PD, 04.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube zablokuje komentarze pod filmami z udziałem dzieci

YouTube zaznacza, że nowe działania w celu ochrony dzieci nie będą miały wpływu na monetyzację treści zamieszczanych na platformie (fot. Pixabay.com)

YouTube będzie blokować komentarze pod niemal każdym filmem z udziałem dzieci, jakie pojawią się w serwisie. Decyzja ma związek z ujawnioną pod koniec lutego sytuacją wykorzystywania przez pedofilów algorytmów serwisu do zwiększenia zasięgów wideo z dziećmi.

Po ujawnieniu sprawy, która przyczyniła się do wycofania z YouTube reklam m.in. AT&T, Disney czy Hasbro, serwis rozpoczął proces kasowania kont i kanałów, a także komentarzy zawierających treści zahaczające o pedofilię.

W minionym tygodniu YouTube poinformował, że będą także blokowane komentarze pod niemal wszystkimi filmami z udziałem dzieci, jakie w przyszłości zostaną opublikowane w serwisie. Jak podano w komunikacie, komentarze nie zostaną zablokowane pod filmami tych kanałów, których autorzy aktywnie je moderują i dbają o ochronę dzieci.

Dodano, że zostanie wprowadzony nowy algorytm ułatwiający wyszukiwanie i kasowanie szkodliwych komentarzy. Podkreślono, że nowe działania nie będą miały wpływu na monetyzację treści zamieszczanych na platformie.

(PD, 04.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.