Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Posłanka PiS zarzuca programowi TVP Info "lansowanie Koalicji Europejskiej"

Joanna Lichocka jest członkinią Rady Mediów Narodowych (screen Tvp.info)

Joanna Lichocka, posłanka PiS, oburzała się w porannym programie TVP Info na proporcję zaproszonych gości. Przy stole siedziało po jednym przedstawicielu PiS, Kukiz 15', PSL i Nowoczesnej.

Program "Minęła 8" prowadził Adrian Klarenbach. Chciał poznać na początku opinie polityków o szczycie Donald Trump - Kim Dzong Un w Hanoi. Głos zabrała Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych. - Najpierw może chciałam zapytać pana, dlaczego w sposób nieproporcjonalny dobrał Pan gości do programu? Dlaczego jest tu dwóch przedstawicieli Koalicji Europejejskiej? - zwróciła mu uwagę Lichocka. Dziennikarz odpowiedział, że ani Nowoczesna ani PSL nie straciły swojej podmiotowości po wejściu do koalicji.

Lichocka oznajmiła, że "albo powinien być jeszcze jeden przedstawiciel prawicy i jeszcze ktoś z innego ugrupowania parlamentarnego, albo powinien być jeden przedstawiciel Koalicji Europejskiej". Dodała, że chce "uświadomić widzom, że jest to znów program, kiedy jest - jeśli chodzi o PiS - trzech gości do jednego".

Głos zabrał także Miłosz Motyka z PSL. – Jest Pani u siebie w stacji. W telewizji rządowej, czyli czuje się Pani jak u siebie – odparł.

Słowa posłanki PiS komentowali dziennikarze na Twitterze. "Czytam, że Lichocka pouczała Klarenbacha w ich telewizji, że zaprosił dwóch przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej (PSL i .N), a to są wg niej złe proporcje. PiS śp. media publiczne traktuje jak swój folwark, a opozycja, chodząc tam, legitymizuje tę żałosną hucpę. Niepotrzebnie" - napisał Przemysław Szubartowicz, szef serwisu Wiadomo.co. 

"Od dzisiaj śmiało możecie mówić na TVP telewizja partyjna. Przychodzi pani z partii rządzącej i opiernicza prowadzącego za dobór gości" - dodał Dariusz Ćwiklak z "Newsweeka".

"Pani poseł jest członkiem Rady Mediów Narodowych, więc radzi mediom narodowym jak być mediami narodowymi" - podsumował Bartosz Węglarczyk z Onetu.

(SK, 28.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.