Dział: INTERNET

Dodano: Luty 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Brański pożycza pieniądze Stomilowi Olsztyn

Michał Brański zaznacza, że działa jako inwestor prywatny (fot. materiały prasowe)

Michał Brański, współwłaściciel Wirtualnej Polski, pożyczy 200 tys. zł klubowi piłkarskiemu Stomil Olsztyn.

Jak poinformował Urząd Miasta Olsztyna, pożyczka pozwoli na "wstępne uregulowanie najpilniejszych zobowiązań spółki wobec piłkarzy, kadry trenerskiej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego".

Miasto podało, że w związku z trudną sytuacją ekonomiczną Stomilu Olsztyn prezydent miasta Piotr Grzymowicz "zdecydował się na wybór opcji inwestycyjnej, związanej z panem Michałem Brańskim". "Intensywne rozmowy z panem Michałem Brańskim trwały od dwóch tygodni i zakończyły się uzgodnieniami co do kierunku dalszych działań" – napisano w komunikacie. Jak podano, "uszczegóławianie umowy inwestycyjnej" potrwa około 8 tygodni.

– Nie udzielam komentarza. Zaznaczam tylko, że działam jako inwestor prywatny i nie jest w to zaangażowana jakkolwiek WP – mówi Michał Brański.

Brański jest jednym z założycieli o2.pl i akcjonariuszem Wirtualnej Polski. Jest wiceprezesem ds. strategii Wirtualna Polska Holding SA.

W styczniu na podobny ruch zdecydował się Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media, a w przeszłości prezes portalu Interia.pl. Pożyczył Wiśle Kraków 1,33 mln zł.

(KOZ, 26.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

G.F. Darwin w trzy godziny zebrała na produkcję "Wielkich konfliktów"

Zbiórkę w serwisie Patronite.pl youtuberzy rozpoczęli w niedzielę (screen Youtube.com/G.F. Darwin)

Twórcy kanału G.F. Darwin na YouTube (Jan Jurkowski i Marek Hucz) dokończą cykl "Wielkie konflikty" dzięki wsparciu fanów w serwisie Patronite.pl.

"Wielkie konflikty" to cykl satyrycznych filmów opowiadających o losach Boga Rafała i Szatana Sławka. Jak dotąd nagrano 27 odcinków (w tym dwa pokazujące kulisy pracy przy produkcji).

Zbiórkę w serwisie Patronite.pl youtuberzy rozpoczęli w niedzielę. Jako cel wyznaczyli uzbieranie 22 tys. zł, co udało się osiągnąć w zaledwie trzy godziny, chociaż zbiórka miała trwać pięć miesięcy. W ramach tej kwoty G.F. Darwin nagra osiem filmów, w tym trzy odcinki "Wielkich konfliktów", jeden "nieWielki konflikt", "Short Pani Basi", "Tropiciele prawdy – Mickiewicz". Ponadto youtuberzy dokończą realizację drugiego filmu z cyklu "Bajki Darwina", czyli "Szewczyka Dratewkę".

Równolegle rozpoczęto zbiórkę na opłacenie pracowników – to drugi cel na Patronite, który również został osiągnięty. Łącznie zebrano kwotę 29 tys. zł.

Marek Hucz i Jan Jurkowski otrzymali nagrodę w kategorii Rozrywka na Grand Video Awards 2018 za film "Gwiezdny szeryf".

(IKO, 26.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.