Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Gremi Media pożyczył 1,33 mln Wiśle Kraków

Jażdżyński jest prezesem Gremi Media od 2017 roku (fot. materiały prasowe Gremi Media)

Prezes Gremi Media (wydawcy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu") Tomasz Jażdżyński pożyczył Wiśle Kraków 1,33 mln zł. – Motywowała mnie miłość i wstyd – powiedział Interii.

Oprócz Jażdżyńskiego, Wisłę Kraków wspomógł piłkarz Jakub Błaszczykowski i biznesmen Jarosław Królewski. Łączna pożyczka dla klubu wynosi 4 mln zł. Umowę podpisano w poniedziałek.

Jak tłumaczy Jażdżyński, intencją pożyczkodawców jest wykreowanie czasu, który umożliwi znalezienie docelowego rozwiązania pozwalającego nie likwidować spółki akcyjnej Wisła Kraków. – W moim przypadku dodatkową motywacją była chęć, aby w gronie ratujących Wisłę znalazła się przynajmniej jedna osoba z Krakowa – dodaje prezes Gremi Media cytowany w komunikacie prasowym klubu.

W rozmowie z Interią Jażdżyński zaznacza, że do udzielenia pożyczki motywowała go miłość i wstyd. – Tej pierwszej nie muszę uzasadniać. A wstyd? Wisłę ostatnio ratują były prezes Legii czy przyjaciele z Gorlic, więc głupio by było, aby do akcji nie włączył się też z poważnymi środkami ktoś z Krakowa – mówi.

Jażdzyński jest prezesem zarządu Gremi Media od 2017 roku. Wcześniej był członkiem rad nadzorczych IAB Polska i Polskich Badań Internetu.

(KW, 15.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.