Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK: przejęcie Cinema 3D przez Multikino może ograniczać konkurencję

Po analizie wniosku i przeprowadzeniu badania rynku w Warszawie i Trójmieście urząd uznał, że planowana transakcja może ograniczać konkurencję (Erik Witsoe/Unsplash.com)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że ma zastrzeżenia do przejęcia przez Multikino kontroli nad Cinema 3D.

Zgłoszenie Multikina dotyczące przejęcia Cinema 3D wpłynęło do UOKiK w lipcu 2018 roku. Po analizie wniosku i przeprowadzeniu badania rynku w Warszawie i Trójmieście urząd uznał, że planowana transakcja może ograniczać konkurencję. Według UOKiK kina sieciowe konkurują ze sobą również na szczeblu krajowym, gdzie konkurencji dla nich nie stanowią kina niesieciowe. Jednak zastrzeżenia UOKiK nie przesądzają o rozstrzygnięciu postępowania.

Multikino prowadzi 31 kin w 25 miejscowościach, Cinema 3D jest właścicielem 12 kin w 12 miastach.

(IKO, 25.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Klienci Orange Polska mają ponad 180 tys. dekoderów 4K

Orange jako pierwszy operator płatnej telewizji wprowadził dekoder 4K do oferty (fot. materiały prasowe)

Klienci Orange Polska mają już ok. 183 tys. dekoderów umożliwiających odbiór telewizji w jakości 4K. To dane z końca stycznia.

Dla porównania na koniec listopada 2017 roku klienci Orange posiadali ok. 50 tys. dekoderów 4K, a maju 2018 roku operator podawał, że korzystają oni ze 120 tys. takich urządzeń.

Orange jako pierwszy operator płatnej telewizji wprowadził dekoder 4K do oferty (w lutym 2017 roku). W tej technologii oglądać można kanały Eleven Sports 1 4K i Festival 4K oraz kontent 4K Netfliksa.

Orange podał, że na koniec 2018 roku z usługi telewizyjnej operatora korzystało 942 tys. klientów, o 94 tys. więcej niż rok wcześniej.

(KOZ, 25.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.