Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Big Brother" nie tylko w TVN Siedem, ale w niedziele także w TVN

"Big Brothera" poprowadzi Agnieszka Woźniak-Starak (screen Youtube/ Endemol Shine Polska)

Reality show "Big Brother", który będzie emitowany w TVN Siedem, trafi również na antenę TVN.

Program "Big Brother tydzień" oglądać będzie można w TVN w niedziele o 18, od 24 marca. Ma to być podsumowanie najciekawszych wydarzeń z domu Wielkiego Brata z całego tygodnia.

W TVN Siedem "Big Brother" będzie emitowany od 17 marca. Główna emisja będzie codziennie o 20, dodatkowo przewidziano krótkie wejścia w ciągu dnia (8.45, 9.50, 13.35 i 16.40), a także od poniedziałku do soboty po 23.

"Big Brothera" poprowadzi Agnieszka Woźniak-Starak. Do domu Wielkiego Brata wejdzie 15 uczestników. Program będzie realizowany przez trzy miesiące.

TVN pokazał trzy edycje "Big Brothera" w latach 2001-2002. Finałowy odcinek pierwszej edycji ”Big Brothera” oglądało 10 mln widzów. Później dwie serie pokazał TV 4 w 2007 i 2008 roku. Kilka lat temu formatem interesowała się Telewizja Puls.

(KOZ, 21.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sejm przyznał 1,26 mld zł rekompesaty mediom publicznym

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia (fot. Rafał Zambrzycki/ Flickr.com/SejmRP)

Rekompensatę w wysokości 1 mld 260 mln zł dla publicznej radiofonii i tv z tytułu utraconych w latach 2018-19 opłat abonamentowych zakłada przyjęta w piątek przez Sejm nowela ustawy o opłatach abonamentowych.

Za uchwaleniem nowelizacji opowiedziało się 225 posłów, 202 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Wcześniej posłowie nie zgodzili się na odrzucenie projektu, o co podczas czwartkowej debaty wniosły kluby PO-KO oraz Nowoczesna.

W uzasadnieniu do projektu ustawy, pod którym podpisali się posłowie PiS, wskazano, że potrzeba uchwalenia ustawy wynika z braku "adekwatnego, stabilnego, przewidywalnego i długofalowego publicznego finansowania mediów publicznych w Polsce". Podkreślono, że w dłuższej perspektywie składa się na to m.in. narastające przez lata - od 1993 r. - poszerzanie kręgu osób zwolnionych z obowiązku płacenia abonamentu.

Mechanizm rekompensaty ma bazować na emisji skarbowych papierów wartościowych. Maksymalna kwota rekompensaty miałby być ustalona "w oparciu o średnioroczną liczbę zwolnionych od opłat abonamentowych w 2017 r. oraz obowiązującej w 2018 i 2019 r. stawki opłat abonamentowych". Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do 31 maja 2019 r. ustali w drodze uchwały: kwotę rekompensaty, a także wartość nominalną skarbowych papierów wartościowych dla poszczególnych jednostek publicznej radiofonii i telewizji z przeznaczeniem na realizację misji publicznej, w wysokości nieprzekraczającej wydatków ponoszonych w związku z realizacją tej misji.

Następnie KRRiT przekaże uchwałę do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, który z kolei zawnioskuje do ministra finansów o przekazanie jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych. Minister finansów na tej podstawie wyemituje obligacje skarbowe i przekaże je zgodnie z decyzją wskazaną w uchwale KRRiT wskazanym jednostkom. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Według autorów projektu, rekompensata, która mogłaby na tej podstawie przysługiwać jednostkom publicznej radiofonii i telewizji za lata 2018 i 2019, wyniosłaby ponad 1 mld 913 mln zł. Zaproponowali jednak, by rekompensata z tytułu ubytków wpływów z opłat abonamentowych za lata 2018-19 wyniosła 1 mld 260 mln zł.

(PAP, PAZ, 22.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.