Dział: PRASA

Dodano: Luty 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Newsweek" przygotował wydanie specjalne o fake newsach

Magazyn o fake newsach będzie w sprzedaży do 20 maja

Na rynku pojawiło się dziś wydanie specjalne tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) pt. "Na początku było słowo, na końcu fake news". Jego redaktorem prowadzącym jest Konrad Sadurski.

Magazyn ukazał się w 30 tys. egzemplarzy. Ma 136 stron i kosztuje 19,99 zł. Czytelnicy znajdą w nim artykuły m.in. o historii i definicji kłamstwa, o tym, jak kłamią dzieci, o budowaniu biznesu na kłamstwie i fake newsach w kampanii wyborczej. Są też wywiady, m.in. z Michałem Olszanowskim z Katedry Psychologii Poznawczej SWPS i księdzem Alfredem Markiem Wierzbickim z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Press

Wydanie specjalne będzie w sprzedaży przez trzy miesiące.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, sprzedaż "Newsweeka" w listopadzie ubiegłego roku wyniosła 77 894 egz. (spadek o 7,6 proc. w stosunku do listopada 2017 roku).

(KW, 20.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Luty 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do Egiptu nie wpuszczono dziennikarza "New York Timesa"

Władze Egiptu nie wpuściły do kraju dziennikarza amerykańskiego dziennika "New York Times" Davida Kirkpatricka. Gdy dziennikarz przyleciał do Kairu, został zatrzymany na lotnisku po czym wydalony z Egiptu.

Jak podaje "NYT", przedstawiciele służb bezpieczeństwa przetrzymywali we wtorek Kirkpatricka, byłego szefa biura tej gazety w Kairze, przez siedem godzin bez jedzenia i wody. Dziennikarzowi skonfiskowano telefon komórkowy, a następnie odesłano go z powrotem do Londynu.

Kirkpatrick był szefem biura "NYT" w Kairze w latach 2011-2015; jest autorem książki o arabskiej wiośnie.

Organizacje obrony praw człowieka systematycznie potępiają łamanie wolności prasy przez reżim prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego. Egipskie władze przypuściły w ostatnich latach bezprecedensowy atak na dziennikarzy - kilkudziesięciu pracowników mediów zostało uwięzionych.

Fotoreporter Mahmud Abu Zaid "Shawkan" jest najbardziej znanym spośród nich. We wrześniu 2018 roku sąd nakazał jego zwolnienie po pięciu latach więzienia, ale pozostaje on nadal za kratkami. Jego zwolnienie zostanie prawdopodobnie rozpatrzone w tym tygodniu - podaje agencja Associated Press.

(PAP, 20.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.