Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix wyprzedził Canal Plus we Francji

Netflix ma blisko 140 mln klientów w 190 krajach (fot. Pixabay.com)

Serwis streamingowy Netflix wyprzedził pod względem liczby subskrybentów grupę telewizyjną Canal Plus na rodzimym rynku tej ostatniej.

Jak podał dziennik “Le Figaro”, amerykański serwis ma we Francji już 5 mln klientów. Oznacza to, że Netflix jest popularniejszy od czołowego francuskiego płatnego nadawcy telewizyjnego – Canal Plus ma 4,76 mln abonentów.

W ubiegłym roku grupa należąca do koncernu medialnego Vivendi straciła na rodzimym rynku ponad 230 tys. klientów, a Netflix pozyskał ich ponad milion. Serwis streamingowy ma w sumie blisko 140 mln klientów w 190 krajach.

(LL, 18.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP chce kupić sublicencję do pokazywania Formuły 1 na otwartej antenie

Robert Kubica po raz pierwszy wystartuje w marcu na torze w Melbourne (fot. materiały prasowe teamu ROKiT Williams Racing)

Telewizja Polska jest zainteresowana nabyciem sublicencji do pokazywania wyścigów Formuły 1 na antenie otwartej. – Jesteśmy w intensywnym kontakcie z Polsatem – mówi prezes TVP Jacek Kurski.

Robert Kubica w tym sezonie wraca do Formuły 1, będzie jeździł w zespole ROKiT Williams Racing, którego partnerem został Orlen. Prawa do pokazywania wyścigów ma w Polsce Eleven Sports, którego większościowym udziałowcem jest Telewizja Polsat.

– Jeżeli państwo, a Orlen jest największą firmą państwową, wspiera ten projekt, to w interesie wszystkich, czyli: państwa, Orlenu, Williamsa jest, żeby sponsoring miał przełożenie na otwartą antenę, czyli Telewizję Polską – mówi "Presserwisowi" Jacek Kurski. – Jesteśmy w intensywnym kontakcie z Polsatem i mam nadzieję, że będziemy mogli przekazać dobre wiadomości – informuje prezes TVP i dodaje, że jest wola ze strony Polsatu.

TVP pokazywałaby wyścigi Formuły 1 w naziemnym TVP Sport, a nie TVP 1 czy TVP 2. – Chyba że Kubica będzie wygrywał, ale na to się nie zanosi – przyznaje Kurski. – Sam fakt powrotu, podniesienia się z takiego złamania życia jest wart pokazania, niezależnie od wyniku sportowego – dodaje.

Czy Polsat jest gotów udzielić sublicencji TVP? – Nic mi na ten temat nie wiadomo – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Telewizji Polsat.

Polsat w 2018 roku – na zasadzie sublicencji – udzielił TVP prawa do pokazywania piłkarskiej Ligi Mistrzów, a TVP podzieliła się z Polsatem licencją do transmitowania Ligi Narodów.

Tegoroczny sezon Formuły 1 rozpocznie się w połowie marca Grand Prix Australii, a zakończy na początku grudnia Grand Prix Abu Zabi. W zeszłym roku zawody w Eleven Sports oglądało średnio 152,5 tys. widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 19.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.