Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cztery nowości wiosną w TVP 1 i TVP 2

Nowości wiosennej ramówki przedstawił w czwartek m.in. prezes TVP Jacek Kurski (fot. Maciej Kozielski)

Telewizja Polska w wiosennej ramówce TVP 1 i TVP 2 umieści cztery nowości: taneczny "Dance, dance, dance", muzyczny "To był rok", serial obyczajowy "Stulecie Winnych" i wracający po blisko siedmiu latach talent show "Szansa na sukces".

W programie "Dance, dance, dance" znane osoby (m.in. Marcelina Zawadzka, Patricia Kazadi i Rafał Maślak) będą odtwarzać choreografie ze znanych teledysków. Ich występy oceniać będą trenerka fitness Ewa Chodakowska, tancerka Ida Nowakowska oraz projektant mody i tancerz Robert Kupisz. "Dance, dance, dance" poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel. Premierowe odcinki oglądać będzie można w TVP 2 soboty o 20.05, od 2 marca.

Press

(fot. Maciej Kozielski)

W programie "To był rok!" dwie drużyny, których kapitanami będą Anna Mucha i Antoni Królikowski, mają rywalizować w quizach dotyczących w każdym odcinku jednego, wybranego roku - od lat 80-tych ubiegłego wieku do początku XXI wieku. Produkcję poprowadzi Marzena Rogalska. "To był rok!" nadawany będzie w piątki o 21.30, od 8 marca.

"Stulecie Winnych” to nowy serial TVP, którego scenariusz powstał na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Produkcja przedstawia historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, zamieszkującej podwarszawski Brwinów, której losy wplecione są w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Królikowski i Adam Ferency. "Stulecie Winnych" emitowane będzie w TVP 1 w niedziele o 20.15, od 3 marca.

Press

(fot. Maciej Kozielski)

Po blisko siedmiu latach do TVP wróci muzyczny talent show "Szansa na sukces". W sobotę rozpoczną się castingi do programu. Zaplanowano je w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku i Rzeszowie.

Wiosną TVP 1 i TVP 2 dalej emitowane będą wprowadzone w zimowej ramówce reality show "Sanatorium miłości" i serial "Echo serca". Kontynuowane mają być także takie seriale jak "Korona Królów", "Leśniczówka", "Za marzenia", "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia". Z kolei nowy sezon "The Wall. wygraj marzenia" poprowadzi w TVP 1 Maciej Kurzajewski, który zastąpi Pawła Orleańskiego. W ramówce nie ma za to programu "Sondy 2", którego gospodarzem był Tomasz Rożek.

(KOZ, 14.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ambasada RP wezwała dziennikarkę MSNBC do sprostowania słów o powstaniu w getcie

Andrea Mitchell z telewizji MSNBC w swej relacji z Warszawy powiedziała, że podczas powstania w getcie Żydzi "walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi" (screen Facebook.com/Alex Storozynski)

Ambasada RP w Waszyngtonie zamieściła na swoim profilu na Twitterze skan oświadczenia, w którym wzywa Andreę Mitchell i amerykańską stację telewizyjną MSNBC do sprostowania słów o powstaniu w getcie, podkreślając, że "tak skandaliczne błędy nie powinny mieć miejsca w dziennikarstwie".

Stwierdzenie głównej korespondentki telewizji MSNBC, że w 1943 roku podczas bohaterskiego powstania w warszawskim getcie Żydzi "przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu reżimowi" ambasada określiła jako "historycznie nieprecyzyjne" i "poważne wypaczenie". "Tak skandaliczne błędy nie powinny mieć miejsca w dziennikarstwie" - zaznaczono.

Wcześniej w czwartek ambasada napisała: "Dziękujemy @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez reżim nazistowskich Niemiec".

Mitchell przeprowadziła wywiad z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem, a mówiąc o programie jego pobytu w Polsce, wymieniła wizytę na terenie warszawskiego getta, w którym - jak przekazała - polscy Żydzi walczyli "przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

Intytut Pamięci Narodowej zapowiedział, że wezwie telewizję MSNBC do sprostowania słów jej dziennikarki. - Jeśli stacja tego nie zrobi, wszystko wskazuje na to, że wystąpimy z pozwem cywilnym - powiedział wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. Podobnego sprostowania domagał się marszałek senatu Stanisław Karczewski. Słowa dziennikarki skrytykowali też politycy Platformy Obywatelskiej. Na konferencji ocenili je jako "skandaliczne" i "dyskwalifikujące" prezenterkę. Sprostowania od telewizji MSNBC zażądał też przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald Lauder.

(PAP, PAZ, 14.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.