Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO interweniuje ws. wypowiedzi o założycielu "Nigdy więcej" w TVP Info

RPO poprosił przewodniczącego KRRiT o zbadanie sprawy (screen Tvp.info)

Według Rzecznika Praw Obywatelskich TVP Info zdyskredytowała dr. hab. Rafała Pankowskiego, współzałożyciela Stowarzyszenia "Nigdy więcej". RPO poprosił przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zbadanie sprawy.

Jak podaje RPO, w programie "W tyle wizji” TVP Info z 24 stycznia Rafał Ziemkiewicz powiedział: ""Będzie mowa nienawiści teraz. Pan Pankowski jest jedną z najbardziej nikczemnych person, z jaką się w życiu zetknąłem. (...) Mówimy o człowieku, który żyje z tego, że (..) oskarża Polaków o faszyzm. Jeździ po całym świecie i opowiada kocopały o polskim antysemityzmie” (cytat za RPO).

"Wypowiedź z TVP Info, niepodparta żadnymi materiałami ani odwołaniami do wypowiedzi Rafała Pankowskiego, mogła zostać odebrana jako dyskredytowanie jego działalności, a szerzej jako dyskredytowanie działań na rzecz walki z rasizmem i antysemityzmem w Polsce w ogóle. Słowa te w sposób budzący wątpliwości z punktu widzenia misji mediów publicznych bagatelizują również bardzo niebezpieczne dla życia społecznego zjawiska, jakimi są mowa nienawiści i antysemityzm" - czytamy w stanowisku RPO. Jak napisano, Rzecznik zwrócił się do przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego o zbadanie sprawy, w ramach konstytucyjnych i ustawowych kompetencji Rady.

Wykładowca akademicki dr hab. Rafał Pankowski jest współzałożycielem Stowarzyszenia "Nigdy więcej" i koordynatorem Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej.

(KOZ, 14.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cztery nowości wiosną w TVP 1 i TVP 2

Nowości wiosennej ramówki przedstawił w czwartek m.in. prezes TVP Jacek Kurski (fot. Maciej Kozielski)

Telewizja Polska w wiosennej ramówce TVP 1 i TVP 2 umieści cztery nowości: taneczny "Dance, dance, dance", muzyczny "To był rok", serial obyczajowy "Stulecie Winnych" i wracający po blisko siedmiu latach talent show "Szansa na sukces".

W programie "Dance, dance, dance" znane osoby (m.in. Marcelina Zawadzka, Patricia Kazadi i Rafał Maślak) będą odtwarzać choreografie ze znanych teledysków. Ich występy oceniać będą trenerka fitness Ewa Chodakowska, tancerka Ida Nowakowska oraz projektant mody i tancerz Robert Kupisz. "Dance, dance, dance" poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel. Premierowe odcinki oglądać będzie można w TVP 2 soboty o 20.05, od 2 marca.

Press

(fot. Maciej Kozielski)

W programie "To był rok!" dwie drużyny, których kapitanami będą Anna Mucha i Antoni Królikowski, mają rywalizować w quizach dotyczących w każdym odcinku jednego, wybranego roku - od lat 80-tych ubiegłego wieku do początku XXI wieku. Produkcję poprowadzi Marzena Rogalska. "To był rok!" nadawany będzie w piątki o 21.30, od 8 marca.

"Stulecie Winnych” to nowy serial TVP, którego scenariusz powstał na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Produkcja przedstawia historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, zamieszkującej podwarszawski Brwinów, której losy wplecione są w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Królikowski i Adam Ferency. "Stulecie Winnych" emitowane będzie w TVP 1 w niedziele o 20.15, od 3 marca.

Press

(fot. Maciej Kozielski)

Po blisko siedmiu latach do TVP wróci muzyczny talent show "Szansa na sukces". W sobotę rozpoczną się castingi do programu. Zaplanowano je w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku i Rzeszowie.

Wiosną TVP 1 i TVP 2 dalej emitowane będą wprowadzone w zimowej ramówce reality show "Sanatorium miłości" i serial "Echo serca". Kontynuowane mają być także takie seriale jak "Korona Królów", "Leśniczówka", "Za marzenia", "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia". Z kolei nowy sezon "The Wall. wygraj marzenia" poprowadzi w TVP 1 Maciej Kurzajewski, który zastąpi Pawła Orleańskiego. W ramówce nie ma za to programu "Sondy 2", którego gospodarzem był Tomasz Rożek.

(KOZ, 14.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.