Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szybko rośnie liczba subskrybentów serwisu ESPN+

Serwis ESPN+ wystartował w kwietniu ubiegłego roku

Sportowy serwis streamingowy ESPN+ ma już ponad 2 mln abonentów - poinformował Bob Iger, prezes koncernu medialnego Disney, właściciela serwisu.

Iger ujawnił, że ESPN+ pozyskał pierwszy milion klientów już po czterech miesiącach od debiutu. Po ośmiu miesiącach od premiery liczba subskrybentów przekroczyła dwa miliony.

Serwis ESPN+ wystartował w kwietniu ubiegłego roku. Komentatorzy cytowani przez media branżowe wskazują, że znaczący wpływ na szybko rosnącą popularność serwisu miało m.in. zdobycie przez niego praw do transmitowania turniejów Ultimate Fighting Championship (UFC). 

Disney jest też udziałowcem serwis streamingowego Hulu (ponad 25 mln subskrybentów) i planuje uruchomienie własnego serwisu o nazwie Disney+ pod koniec tego roku.

(LL, 13.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet dostępny w polskim Asystencie Google

Asystent Google miał premierę w Polsce miesiąc temu (fot. materiały prasowe)

Wiadomości z serwisu informacyjnego Onet24 zostały udostępnione w Asystencie Google.

Onet pojawił się na platformie Actions on Google, korzystając z DialogFlow, który odtwarza użytkownikowi najnowsze wiadomości z serwisu. Dzięki temu po uruchomieniu Asystenta i zastosowaniu komendy ”Zapytaj Onet o wiadomości” lub ”Poproś Onet o newsy” można uzyskać dostęp do informacji z serwisu Onet24 w wersji audio. Wiadomości te są aktualizowane kilka razy w ciągu dnia.

– Jako pierwsi wśród polskich wydawców internetowych proponujemy użytkownikom nowe możliwości dostępu do naszych treści z wykorzystaniem asystenta. Chcemy stale wprowadzać i rozwijać głosowe rozwiązania technologiczne na rynku mediów w Polsce – mówi Sabina Lipska, dyrektor wideo w Ringier Axel Springer Polska. 

Onet24 w wersji audio jest także dostępny od grudnia 2017 roku w smart speakerze Amazona – Alexa.

(KOZ, 18.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.