Dział: INTERNET

Dodano: Luty 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eurozet zamknął serwis dofinansowany przez Google

Eurozet zamknął serwis Mamzdanie.pl, na który otrzymał dofinansowanie od Google. Firma zapewnia jednak, że projekt kontynuuje w zmienionej formule, a materiały wideo publikowane są na stronie Radiozet.pl i na Facebooku.

W serwisie Mamzdanie.pl, uruchomionym w lipcu 2017 roku, internauci mogli komentować bieżące wydarzenia w formie wypowiedzi wideo. Przez pierwsze pół roku projektem kierował Jacek Gasiński, były dziennikarz "Wiadomości" TVP 1 i "Faktów" TVN.

Od stycznia serwis nie jest już dostępny, nie można również pobrać aplikacji mobilnej. – Projekt Mamzdanie.pl jest kontynuowany – informuje jednak Małgorzata Kozieł, rzeczniczka Eurozetu. – Formuła bezpośredniego komentowania spraw polityczno-społecznych została zmieniona z uwagi na coraz większą dbałość użytkowników internetu o swoją anonimowość – tłumaczy. Dodaje, że nadal realizowane są materiały wideo i sondy uliczne, które publikowane są na stronie Radiozet.pl i na profilu rozgłośni na Facebooku.

Eurozet na Mamzdanie.pl otrzymał wsparcie finansowe Google w ramach pierwszej edycji funduszu Digital News Inititive (między 50 a 300 tys. euro).

W ramach pierwszej edycji funduszu DNI dofinansowanie dostały również Grupa Radiowa Agory (Mikrofon Tok FM), Polityka (aplikacja Fiszki Polityki), Agora (Sonar.wyborcza.pl), Glob360 (factcheckingowy TruDat) i Webnalist Grzegorza Lindenberga (ten projekt został zawieszony).

(KOZ, 13.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.