Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie Twoja Sprawa wygrało proces z producentem Devil Energy Drink

Stowarzyszenie zapowiada złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości firmy Waterius

Firma Waterius, którą sąd w 2018 roku zobowiązał do przeprosin i zapłaty 60 tys. zł za opublikowanie niezgodnej z dobrymi obyczajami reklamy słodzonego napoju Devil Energy, przegrała kolejną sprawę sądową ze Stowarzyszeniem Twoja Sprawa.

Prawomocny wyrok sądu nie został wykonany przez Waterius, a na facebookowym profilu Devil Energy pojawiła się informacja, że przeprosiny nie zostaną opublikowane. Spółka nie zapłaciła również pieniędzy na cel społeczny. W związku z tym Stowarzyszenie Twoja Sprawa zainicjowało kolejną sprawę i uzyskało korzystne dla siebie orzeczenie. W efekcie firma Waterius ma zapłacić dodatkowo 30 tys. oraz 2 tys. zł za każdy dzień opóźnienia w opublikowaniu przeprosin za wspomnianą reklamę.  Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne. Stowarzyszenie zapowiada złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości firmy - jeżeli Waterius w dalszym ciągu nie zastosuje się do orzeczeń sądów i nie zapłaci całości należności, zapowiada też pozew za kolejną reklamę, która seksualizuje postać małego chłopca.

Stowarzyszenie Twoja Sprawa zajmuje się zwalczaniem reklam naruszających dobre obyczaje w obrocie gospodarczym, w szczególności tych, które uprzedmiotawiają kobiety. Reklama Devil Energy Drink pokazywała kobietę klęczącą przed mężczyzną i hasło „ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”. Kolejna odsłona reklamy pokazuje nagiego chłopca, w tym samym kontekście.

Galeria: Polskie seriale premium w 2019 roku

(AMS, 13.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.