Dział: RADIO

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio zawarło ugodę ze zwolnionym dyrektorem Andrzejem Mietkowskim

Andrzej Mietkowski domagał się odszkodowania od Polskiego Radia (screen YouTube/Polskie Radio)

Andrzej Mietkowski, zwolniony w 2016 roku dyrektor portalu Polskieradio.pl, zawarł ugodę sądową z Polskim Radiem. Spółka wypłaci mu odszkodowanie.

W poniedziałek Polskie Radio na swojej stronie internetowej zamieściło oświadczenie, w którym poinformowano o zawarciu ugody. Jak podano, zarząd spółki uznał, że decyzja o rozwiązaniu umowy o pracę z Andrzejem Mietkowskim była niesłuszna.

Andrzej Mietkowski stracił stanowisko dyrektora portalu Polskieradio.pl w marcu 2016 roku w wyniku kontroli wewnętrznej. Po jej przeprowadzeniu rada nadzorcza przyjęła uchwałę zalecającą zarządowi "podjęcie czynności mających na celu wyciągnięcie konsekwencji służbowych, z rozwiązaniem umów". Spółka uznała, że "stwierdzono naruszenie legalności oraz gospodarności w zakresie dysponowania budżetem naczelnej redakcji portalu Polskieradio.pl". Andrzej Mietkowski uznał zarzuty za bezpodstawne i pozwał Polskie Radio o odszkodowanie.

Andrzej Mietkowski do Polskiego Radia trafił w 2009 roku. Początkowo był pełnomocnikiem zarządu ds. portalu informacyjnego. Później został dyrektorem nowych mediów w Polskim Radiu.

Kilka tygodni po zwolnieniu Mietkowskiego Polskie Radio zwolniło Andrzeja Szozdę,  zastępcę kierownika redakcji wiadomości serwisu Polskieradio.pl.

(KOZ, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio chce wrócić do trasy "Lata z radiem", ale skromniejszej niż wcześniej

Lato z Radiem Festiwal odbył się w Gdyni (fot. materiały prasowe)

Polskie Radio planuje wrócić w tym roku do organizowania trasy koncertowej "Lata z radiem" – ustalił "Presserwis".

W zeszłym roku zamiast trasy, towarzyszącej sztandarowej letniej audycji radiowej Jedynki, odbył się 26 sierpnia w Gdyni Lato z Radiem Festiwal.

Jak się dowiedzieliśmy, na ten rok wstępnie planowanych jest około pięciu koncertów, w tym większa impreza na koniec wakacji. To mniej, niż odbywało się w latach ubiegłych, gdy przeważnie odwiedzano ok. 20 miast.

Z Andrzejem Rogoyskim, prezesem Polskiego Radia, nie udało nam się w poniedziałek skontaktować.

W zeszłorocznej imprezie w Gdyni, jak podawało radio, wzięło udział ponad 100 tys. osób.

Ubiegłoroczna audycja "Lato z radiem" była krytykowana m.in. za obecność w niej prawicowych publicystów. Jej poziom krytycznie oceniła rada programowa Polskiego Radia. "Zastrzeżenia budzą, między innymi, ograniczenie audycji z bezpośrednim udziałem słuchaczy oraz rezygnacja z elementów programu, które cieszyły się dużą popularnością" – napisała rada w uchwale. Z anteny Jedynki zniknęli Monika Tarka i Robert Kilen, którzy prowadzili program.

Program I Polskiego Radia w czwartym kwartale 2018 roku miał 5,9 proc. udziału w czasie słuchania – to najgorszy wynik stacji w historii badania Radio Track.

O ubiegłorocznym "Lecie z radiem" pisaliśmy w magazynie "Press". 

(KOZ, 13.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.