Dział: RADIO

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio zawarło ugodę ze zwolnionym dyrektorem Andrzejem Mietkowskim

Andrzej Mietkowski domagał się odszkodowania od Polskiego Radia (screen YouTube/Polskie Radio)

Andrzej Mietkowski, zwolniony w 2016 roku dyrektor portalu Polskieradio.pl, zawarł ugodę sądową z Polskim Radiem. Spółka wypłaci mu odszkodowanie.

W poniedziałek Polskie Radio na swojej stronie internetowej zamieściło oświadczenie, w którym poinformowano o zawarciu ugody. Jak podano, zarząd spółki uznał, że decyzja o rozwiązaniu umowy o pracę z Andrzejem Mietkowskim była niesłuszna.

Andrzej Mietkowski stracił stanowisko dyrektora portalu Polskieradio.pl w marcu 2016 roku w wyniku kontroli wewnętrznej. Po jej przeprowadzeniu rada nadzorcza przyjęła uchwałę zalecającą zarządowi "podjęcie czynności mających na celu wyciągnięcie konsekwencji służbowych, z rozwiązaniem umów". Spółka uznała, że "stwierdzono naruszenie legalności oraz gospodarności w zakresie dysponowania budżetem naczelnej redakcji portalu Polskieradio.pl". Andrzej Mietkowski uznał zarzuty za bezpodstawne i pozwał Polskie Radio o odszkodowanie.

Andrzej Mietkowski do Polskiego Radia trafił w 2009 roku. Początkowo był pełnomocnikiem zarządu ds. portalu informacyjnego. Później został dyrektorem nowych mediów w Polskim Radiu.

Kilka tygodni po zwolnieniu Mietkowskiego Polskie Radio zwolniło Andrzeja Szozdę,  zastępcę kierownika redakcji wiadomości serwisu Polskieradio.pl.

(KOZ, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.