Dział: RADIO

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa Polskiego Radia chce bronić audycji Tomasza Obertyna

Audycja "Archiwalnia" spadła z anteny wraz z końcem 2018 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Rada programowa Polskiego Radia zajęła się sprawą zdjętej z anteny audycji "Archiwalnia" Tomasza Obertyna. – Większość rady uznała, że audycja powinna zostać utrzymana – mówi jej wiceprzewodniczący Jan Ordyński.

Podczas środowego posiedzenia członkowie rady programowej wysłuchali stanowiska dyrektor Programu II Polskiego Radia Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz i samego Tomasza Obertyna. Przesłuchano też kilka jego audycji. – Uważamy, że to jest dziennikarz, który powinien mieć swoje miejsce w Dwójce. Takie było stanowisko całej rady. To jest bezwzględnie talent – stwierdza Ordyński. Dodaje też, że zdecydowana większość rady opowiedziała się za pozostawieniem audycji w dotychczasowym kształcie. 

Na kolejnym spotkaniu rada przesłucha kilka audycji "Archiwalni" z 2016 roku. – Przewodniczący Mirosław Wąsik zapewnił, że osobiście będzie starał się ten konflikt złagodzić – dodaje Ordyński.

Audycja "Archiwalnia" spadła z anteny z końcem 2018 roku, po pięciu latach emisji. "Od pewnego czasu dyrekcja i kierownictwo redakcji zaczęli stawiać zarzuty, że audycja stała się frywolna i że nie pojawiają się w niej najważniejsze wydarzenia z historii Polski" - relacjonował wówczas Obertyn w rozmowie z "Presserwisem".

W obronie "Archiwalni" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia napisało list do zarządu i prezydium rady programowej. Oznajmili w nim, że decyzja o usunięciu audycji godzi w cały zespół i będzie stanowiła wyraźne zubożenie oferty programowej Dwójki.

(KW, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.