Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Archiwalnia" Obertyna spadła z anteny radiowej Dwójki

Tomasz Obertyn napisał na Facebooku: "Nie doszło do porozumienia w sprawie nowej formuły, której zażądała dyrekcja" (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Program II Polskiego Radia zdjął z anteny audycję Tomasza Obertyna "Archiwalnia".

Tomaszowi Obertynowi 31 grudnia e-mailem kierownik redakcji publicystyki kulturalnej Paweł Siwek przekazał, że od stycznia jego program nie będzie już emitowany. "Nie doszło do porozumienia w sprawie nowej formuły, której zażądała dyrekcja" - napisał Obertyn na Facebooku.

- Od początku "Archiwalnia" była audycją w gruncie rzeczy rozrywkową. To była podróż w czasie, opierała się na kalendarium i nagraniach archiwalnych. Te rocznice były traktowane często z przymrużeniem oka albo były pretekstem do pokazywania najcenniejszych nagrań, jakie znajdują się w archiwum Polskiego Radia - wyjaśnia Tomasz Obertyn. - Od pewnego czasu dyrekcja i kierownictwo redakcji zaczęli stawiać zarzuty, że audycja stała się frywolna, że nie pojawiają się najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Broniłem formatu, który stworzyłem. Od początku audycja była dość frywolna i nigdy nie była ścisłym kalendarium - opowiada dziennikarz. Dodaje, że zarzucano mu również zbyt częste korzystanie z nagrań z programu "60 minut na godzinę", głównie fikcyjnej postaci Kolegi Kierownika stworzonej przez Jacka Fedorowicza.

Tomasz Obertyn w radiowej Dwójce pracuje od 2008 roku. "Archiwalnia" była emitowana najpierw od poniedziałku do piątku, a następnie - do soboty. Obertyn prowadzi również piątkowe wydania "Poranka Dwójki".

(KOZ, 03.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojtek Mazolewski z autorską audycją w radiowej Trójce

Audycja Mazolewskiego będzie emitowana w piątki, o godzinie 22.05 (fot. screen YouTube.com / tvnpl)

Muzyk, kompozytor i lider Pink Freud Wojtek Mazolewski od 4 stycznia zaprezentuje słuchaczom nową audycję "Jazz jest fajny".

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia Mazolewski będzie prezentował jazzowe utwory, które miał okazję usłyszeć podczas dalekich tras koncertowych. Nie jest to pierwsza współpraca muzyka z radiową Trójką: był on jednym z jurorów muzycznego konkursu "Start NaGranie", a rok zakończył koncertem 30 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej z programem dedykowanym Krzysztofowi Komedzie.

Pierwszy odcinek audycji "Jazz jest fajny" zostanie wyemitowany w piątek 4 stycznia o godzinie 22.05. Kolejne cztery, co tydzień o tej samej porze.

(JOG, 03.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.