Dział: INTERNET

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Klub Jagielloński chce się utrzymywać z darowizn od sympatyków

Stałe koszty funkcjonowania Klubu Jagiellońskiego to minimum 60 tys. zł miesięcznie (screen: Klubjagiellonski.pl)

Klub Jagielloński co miesiąc ogłasza zbiórkę pieniędzy na swoją bieżącą działalność. Stałe miesięczne koszty funkcjonowania stowarzyszenia i think tanku o konserwatywno-republikańskim profilu wynoszą minimum 60 tys. zł.

Prezes Klubu Jagiellońskiego Piotr Trudnowski ujawnił, że średnie wynagrodzenie w stowarzyszeniu wynosi 2895 zł, a on sam zarabia 4,1 tys zł. „Chcemy się profesjonalizować, chcemy powiększać nasz zespół, chcemy wreszcie cywilizować warunki pracy w naszym stowarzyszeniu. Chcemy wreszcie mieć zagwarantowaną stabilność i niezależność naszej pracy, bo tylko to sprawi, że będziemy się wywiązywali z misji, jaką przed sobą postawiliśmy, ale też taką, jaką wy od nas oczekujecie” - mówi Trudnowski w materiale wideo zamieszczonym na stronie internetowej Klubu.

Stowarzyszenie zbiera pieniądze w cyklicznych zbiórkach od jesieni (na utrzymanie co miesiąc potrzebuje 60 tys. zł). W styczniu otrzymało od swoich sympatyków 29,7 tys. zł. Zbiórka jest prowadzona od zera każdego miesiąca. W lutym zebrano już pona 4 tys. zł.

Pod koniec 2018 roku podobny apel do swoich czytelników wystosowała także lewicowa "Krytyka Polityczna". Od końca grudnia jej redakcja zebrała prawie 60,5 tys. zł. Do realizowania swoich działań potrzebuje minimum 42 tys. zł miesięcznie.

(PD, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.