Dział: INTERNET

Dodano: Luty 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były naczelny "Vanity Fair" wprowadza na rynek "Air Mail"

Artykuł o "Air Mail" ukazał się m.in. w "The New York Times" (screen nytimes.com)

Graydon Carter, były redaktor naczelny "Vanity Fair" i jedna z najważniejszych osobowości współczesnego amerykańskiego dziennikarstwa, zapowiedział wprowadzenie na rynek newslettera o tematyce międzynarodowej.

Produkt o nazwie "Air Mail" ma zadebiutować latem. Carter pracuje nad nim wspólnie z Alessandrą Stanley – byłą długoletnią dziennikarką "The New York Times". Newsletter ma być publikowany w soboty i zawierać teksty poświęcone różnym zagadnieniom międzynarodowym, m.in. polityce, biznesowi, sztuce i modzie. Każde z wydań ma mieć swojego sponsora.

Udziałowcem przedsięwzięcia jest fundusz inwestycyjny TPG Growth. Carter kierował redakcją "Vanity Fair" przez 25 lat. Odszedł z końcem 2017 roku.

Czytaj też - tekst "Siła newslettera" z magazynu "Press" (11-12/2018).

(LL, 07.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CDA SA z zyskiem 5,4 mln zł i ponad 172 tys. subskrybentów usługi CDA Premium

CDA SA zamknęła rok z zyskiem 5,4 mln zł (screen: Cda.pl)

Spółka CDA SA, właściciel serwisu Cda.pl, zamknęła 2018 rok zyskiem netto 5,4 mln zł (wzrost o 84 proc. w porównaniu z 2017 rokiem) przy przychodach 28 mln zł (wzrost o 60 proc.). Liczba aktywnych subskrybentów usługi CDA Premium na koniec grudnia wyniosła 172,1 tys. (wzrost o 70 proc.).

W czwartym kwartale przychody spółki wyniosły 9,3 mln zł (wzrost o 82 proc.), a zysk netto - 2 mln zł (wzrost o 247 proc.).

Na 28 mln zł przychodów składają się w zdecydowanej większości wpływy z płatnych subskrypcji – 25,1 mln zł (wzrost o 71 proc.). Pozostałą część stanowią głównie przychody z reklam - 2,5 mln zł.

Spółka w raporcie podaje, że na koniec 2017 roku w usłudze CDA Premium znajduje się 5,6 tys. pełnometrażowych filmów i seriali. W tym roku firma zamierza rozpocząć współpracę z nowymi dystrybutorami.

Cda.pl to serwis umożliwiający oglądanie filmów bez konieczności pobrania pliku. W 2016 roku została uruchomiona usługa VoD CDA Premium z filmami pełnometrażowymi, które można obejrzeć w ramach abonamentu.

(PD, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.