Dział: RADIO

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer kupił dwie grupy radiowe w Wielkiej Brytanii

Kwota transakcji nie została ujawniona (fot. Jonathan Velasquez/Unsplash.com)

Koncern medialny Bauer przejął dwie grupy regionalnych rozgłośni radiowych w Wielkiej Brytanii - Celador Radio i Lincs FM Group.

Kwota transakcji nie została ujawniona. Łącznie portfolio niemieckiego koncernu wzbogaci się o 34 stacje (1,1 mln słuchaczy tygodniowo). To kolejna inwestycja Bauera w brytyjski sektor radiowy - w ub.r. przejął sieć Jazz FM, a rok wcześniej grupę Orion Media.

Dotychczas stacje radiowe Bauer Media miały tygodniowo 18,2 mln odbiorców na Wyspach Brytyjskich. Bauer jest tam drugim co do wielkości komercyjnym operatorem radiowym. Należą do niego m.in. Kiss FM i Absolute Radio.

(LL, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa Polskiego Radia chce bronić audycji Tomasza Obertyna

Audycja "Archiwalnia" spadła z anteny wraz z końcem 2018 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Rada programowa Polskiego Radia zajęła się sprawą zdjętej z anteny audycji "Archiwalnia" Tomasza Obertyna. – Większość rady uznała, że audycja powinna zostać utrzymana – mówi jej wiceprzewodniczący Jan Ordyński.

Podczas środowego posiedzenia członkowie rady programowej wysłuchali stanowiska dyrektor Programu II Polskiego Radia Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz i samego Tomasza Obertyna. Przesłuchano też kilka jego audycji. – Uważamy, że to jest dziennikarz, który powinien mieć swoje miejsce w Dwójce. Takie było stanowisko całej rady. To jest bezwzględnie talent – stwierdza Ordyński. Dodaje też, że zdecydowana większość rady opowiedziała się za pozostawieniem audycji w dotychczasowym kształcie. 

Na kolejnym spotkaniu rada przesłucha kilka audycji "Archiwalni" z 2016 roku. – Przewodniczący Mirosław Wąsik zapewnił, że osobiście będzie starał się ten konflikt złagodzić – dodaje Ordyński.

Audycja "Archiwalnia" spadła z anteny z końcem 2018 roku, po pięciu latach emisji. "Od pewnego czasu dyrekcja i kierownictwo redakcji zaczęli stawiać zarzuty, że audycja stała się frywolna i że nie pojawiają się w niej najważniejsze wydarzenia z historii Polski" - relacjonował wówczas Obertyn w rozmowie z "Presserwisem".

W obronie "Archiwalni" 40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia napisało list do zarządu i prezydium rady programowej. Oznajmili w nim, że decyzja o usunięciu audycji godzi w cały zespół i będzie stanowiła wyraźne zubożenie oferty programowej Dwójki.

(KW, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.