Dział: INTERNET

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W marcu ruszy proces za tweet nawołujący do ścinania "islamskich głów"

Michał M. Lisiecki zapewnił, że stawi się na rozprawie (screen YouTube/inwestorzy.tv)

Do warszawskiego Sądu Okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Michałowi M. Lisieckiemu. Chodzi o wpis nawołujący do ścinania "islamskich głów", który prezes PMPG Polskie Media (wydawca "Wprost" i "Tygodnika do Rzeczy") udostępnił na Twitterze.

Jak dowiaduje się "Presserwis", pierwsza rozprawa została zaplanowana przez sąd na 20 marca.

Lisiecki jest oskarżony m.in. o publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Wszystko przez wpis, który zamieścił na Twitterze 7 kwietnia 2017 roku, po zamachu w Sztokholmie. Lisiecki napisał wówczas: "Ciężarówka wjechała w tłum w centrum Sztokholmu – ściąć 10x tyle islamskich głów #ZąbZaZąb".

Wpis usunął i przeprosił. Jednak do prokuratury we Wrocławiu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. – Ten wpis został źle zrozumiany i został przeze mnie bardzo szybo usunięty. Na rozprawie oczywiście zamierzam się stawić i wyjaśnić całą sprawę – komentuje w rozmowie z "Presserwisem" Lisiecki.

(KW, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.