Dział: INTERNET

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rośnie popularność VoD w Polsce, Netflix z największym wzrostem

Osoby biorące udział w badaniu oceniały serwisy VoD w czterech kategoriach (fot. Jeshoots.com's/Unsplash.com)

Użytkownicy deklarują, że spośród dostępnych w Polsce platform VoD najczęściej korzystają z serwisu Cda.pl. Netflix jest najlepiej oceniany m.in. pod kątem jakości streamingu i różnorodności oferty - wynika z badania IRCenter.

Najwięcej internautów biorących udział w badaniu zadeklarowało korzystanie z serwisu Cda.pl – 29 proc., co oznacza wzrost o 11 punktów proc. w porównaniu z 2017 rokiem. Na drugim miejscu znalazł się Netflix, notując wzrost o 16 punktów proc. – do 21 proc. Duży wzrost odnotowało także HBO GO – z 6 proc. do 13 proc. Najwięcej stracił z kolei serwis Vod.pl (Grupa Onet.pl) – spadek z 12 proc. do 9 proc.

Internauci oglądają VoD na więcej niż jednym rodzaju urządzenia. Najbardziej multikanałowym serwisem jest Netflix: 53 proc. ogląda go na telewizorze, 60 proc. na komputerze, a 26 proc. na smartfonach. Na telewizorze użytkownicy najczęściej korzystają z VoD Cyfrowego Polsatu (75 proc.), a na smartfonach z nc+GO (35 proc.).

Press

Prawie co trzeci internauta (29 proc.) deklaruje, że korzysta z serwisu Cda.pl (screen: IRCenter)

Osoby biorące udział w badaniu oceniały serwisy VoD w czterech kategoriach: różnorodności dostępnych tytułów, jakości streamingu, szybkości dodawania nowych tytułów oraz obecności reklam w serwisie. W każdej z tych kategorii najwyżej oceniono Netflix. 

Badanie wykonano w grudniu metodą CAWI na próbie 1020 internautów.

(PD, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie podszywania się pod Money.pl

Platforma wykorzystała grafikę serwisu Money.pl i zdjęcie dziennikarza Piotra Kraśki (screen Money.pl)

Policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi dochodzenie w sprawie podszywania się pod Money.pl. Zawiadomienie w tej sprawie złożył właściciel serwisu – Wirtualna Polska Media.

Na początku grudnia przez kilka dni jedna z platform prowadzących sprzedaż kryptowalut wykorzystywała do promocji sfałszowaną wypowiedź Piotra Kraśki dla Money.pl i grafikę serwisu. Wirtualna Polska złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, wraz z dowodami, do Komendy Rejonowej Policji w warszawskiej dzielnicy Ochota.

Jak dowiedział się "Presserwis", funkcjonariusze wszczęli dochodzenie. – Obecnie wysyłamy materiały do prokuratury, z wnioskiem o wystąpienie w ramach pomocy międzynarodowej do firmy, która udostępniła serwer do rejestracji tej witryny. To jest firma z Bułgarii, a operatorem komunikacyjnym, do którego przypisano IP, jest firma z Izraela – mówi Jarosław Jankowski z ochockiej komendy. Zaznacza, że dochodzenie jest na początkowym etapie. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa na Ochocie.

(KW, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.