Dział: RADIO

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Poznań zatrudniło działacza Młodzieży Wszechpolskiej

Hubert Jach nie widzi konfliktu interesów w łączeniu pracy w Radiu Poznań z działalnością w Młodzieży Wszechpolskiej (fot. pixabay.com)

Hubert Jach, działacz Młodzieży Wszechpolskiej, został dziennikarzem publicznego Radia Poznań - poinformowała poznańska "Gazeta Wyborcza".

Hubert Jach w rozmowie z "GW" powiedział, że nie zawiesił członkostwa w Młodzieży Wszechpolskiej. "Mam swoje poglądy, tak jak i pan. Chodzi o to, by te nasze poglądy nie wpływały na poszukiwanie i dociekanie prawdy w tym, co nas otacza" - stwierdził. Nie widzi konfliktu interesów w łączeniu pracy w Radiu Poznań z działalnością w Młodzieży Wszechpolskiej.

Piotr Bernatowicz, prezes Radia Poznań, wyjaśnia, że o zatrudnieniu Huberta Jacha zadecydowały względy profesjonalne. Przypomina, że Konstytucja RP gwarantuje wolność zrzeszania się. - Nie widzę powodu, by zabraniać pracownikom korzystania z ich praw obywatelskich gwarantowanych konstytucją. Od dziennikarzy wymagam przede wszystkim zachowania obiektywizmu i rzetelności w pracy. Kierowania się kryteriami merytorycznymi, a nie światopoglądowymi. Pod tym względem nie mam do pracy pana Huberta Jacha najmniejszych zastrzeżeń - stwierdza prezes Bernatowicz w odpowiedzi na pytania "Presserwisu".

Piotr Frydryszek, poprzedni wieloletni prezes publicznego radia w Poznaniu, sprawę dla "GW" ocenił krótko: – Łączenie pracy dziennikarza z działalnością w jakiejkolwiek organizacji o charakterze politycznym jest nie do przyjęcia, narusza standardy, które przez lata obowiązywały w publicznym radiu. Nie można też zapominać, że choć Młodzież Wszechpolska jest na razie legalną organizacją, to jej działalność budzi duże kontrowersje".

(KOZ, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.