Dział: RADIO

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Poznań zatrudniło działacza Młodzieży Wszechpolskiej

Hubert Jach nie widzi konfliktu interesów w łączeniu pracy w Radiu Poznań z działalnością w Młodzieży Wszechpolskiej (fot. pixabay.com)

Hubert Jach, działacz Młodzieży Wszechpolskiej, został dziennikarzem publicznego Radia Poznań - poinformowała poznańska "Gazeta Wyborcza".

Hubert Jach w rozmowie z "GW" powiedział, że nie zawiesił członkostwa w Młodzieży Wszechpolskiej. "Mam swoje poglądy, tak jak i pan. Chodzi o to, by te nasze poglądy nie wpływały na poszukiwanie i dociekanie prawdy w tym, co nas otacza" - stwierdził. Nie widzi konfliktu interesów w łączeniu pracy w Radiu Poznań z działalnością w Młodzieży Wszechpolskiej.

Piotr Bernatowicz, prezes Radia Poznań, wyjaśnia, że o zatrudnieniu Huberta Jacha zadecydowały względy profesjonalne. Przypomina, że Konstytucja RP gwarantuje wolność zrzeszania się. - Nie widzę powodu, by zabraniać pracownikom korzystania z ich praw obywatelskich gwarantowanych konstytucją. Od dziennikarzy wymagam przede wszystkim zachowania obiektywizmu i rzetelności w pracy. Kierowania się kryteriami merytorycznymi, a nie światopoglądowymi. Pod tym względem nie mam do pracy pana Huberta Jacha najmniejszych zastrzeżeń - stwierdza prezes Bernatowicz w odpowiedzi na pytania "Presserwisu".

Piotr Frydryszek, poprzedni wieloletni prezes publicznego radia w Poznaniu, sprawę dla "GW" ocenił krótko: – Łączenie pracy dziennikarza z działalnością w jakiejkolwiek organizacji o charakterze politycznym jest nie do przyjęcia, narusza standardy, które przez lata obowiązywały w publicznym radiu. Nie można też zapominać, że choć Młodzież Wszechpolska jest na razie legalną organizacją, to jej działalność budzi duże kontrowersje".

(KOZ, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer kupił dwie grupy radiowe w Wielkiej Brytanii

Kwota transakcji nie została ujawniona (fot. Jonathan Velasquez/Unsplash.com)

Koncern medialny Bauer przejął dwie grupy regionalnych rozgłośni radiowych w Wielkiej Brytanii - Celador Radio i Lincs FM Group.

Kwota transakcji nie została ujawniona. Łącznie portfolio niemieckiego koncernu wzbogaci się o 34 stacje (1,1 mln słuchaczy tygodniowo). To kolejna inwestycja Bauera w brytyjski sektor radiowy - w ub.r. przejął sieć Jazz FM, a rok wcześniej grupę Orion Media.

Dotychczas stacje radiowe Bauer Media miały tygodniowo 18,2 mln odbiorców na Wyspach Brytyjskich. Bauer jest tam drugim co do wielkości komercyjnym operatorem radiowym. Należą do niego m.in. Kiss FM i Absolute Radio.

(LL, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.