Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Władze Sopotu sądzą się z oddziałem TVP, prezydent liczy na kolejne procesy

W piątek ruszył proces władz Sopotu przeciwko dyrektorce i dziennikarzowi oddziału TVP w Gdańsku. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapowiedział, że będzie namawiał władze innych miast do wystąpienia na drogę sądową przeciwko TVP.

Sprawa dotyczy kilku programów TVP Gdańsk z lat 2017-18, poruszających przede wszystkim temat inwestycji prowadzonych w Sopocie.

Władze miasta domagają się od dyrektor oddziału TVP w Gdańsku Joanny Strzemiecznej-Rozen oraz dziennikarza Jakuba Świderskiego przeprosin, sprostowania oraz zapłaty 10 tys. zadośćuczynienia na cele charytatywne. W ocenie samorządu audycje telewizyjne naruszały dobry wizerunek i renomę miasta oraz "podważały zaufanie niezbędne do pełnienia zadań publicznych".

"Będę namawiał też innych prezydentów miast do wystąpienia na drogę sądową przeciwko TVP, bo uważam, że media publiczne opłacane z naszych pieniędzy, z podatków, powinny służyć wszystkim Polakom, a nie być skierowane przeciwko części społeczeństwa" - zapowiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Szefowa TVP Gdańsk nie była obecna na rozprawie, reprezentował ją adwokat. Pozwany dziennikarz TVP Gdańsk Jakub Świderski powiedział mediom, że pozew władz Sopotu przeciwko niemu jest ograniczaniem wolności słowa.

Przed rozpoczęciem rozprawy przed budynkiem gdańskiego sądu odbyła się manifestacja. Kilkanaście demonstrujących osób miało ze sobą transparenty z takim hasłami jak: "TVP łże", "Żądamy prawdy w telewizji publicznej", "Odwołać Kurskiego".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, PAZ, 01.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Ziemiec zamienia „Wiadomości” na „Teleexpress”

Krzysztof Ziemiec nie będzie już prowadzić „Wiadomości" (fot. TVP)

Krzysztof Ziemiec nie będzie już prowadzić „Wiadomości” w TVP 1. Jak ustaliliśmy, Ziemiec dołączy do grona gospodarzy „Teleexpressu”.

O tym, że Krzysztof Ziemiec chce odejść z „Wiadomości” w TVP mówiono od kilku tygodni. Nasi rozmówcy opowiadali, że miał o to poprosić swoich przełożonych, ale kierownictwo TVP konsekwentnie temu zaprzeczało. Ziemiec był ostatnio krytykowany za wydanie „Wiadomości” po śmierci Pawła Adamowicza. Od tego czasu nie prowadził żadnego wydania programu ze studia, a jedynie współprowadził program ze szczytu w Davos. Nadal można było oglądać Ziemca w TVP Info w „Minęła 20” i „Studiu Zachód”.

Jak udało nam się potwierdzić w TVP, Krzysztof Ziemiec nie wróci do prowadzenia głównych wydań „Wiadomości”. Jego miejsce prawdopodobnie zajmie Edyta Lewandowska, prezenterka TVP Info (w przeszłości prowadziła już „Wiadomości”).

Z naszych ustaleń wynika, że Ziemiec dołączy do grona gospodarzy programu ”Teleexpress”. Ten program czekają również inne zmiany - przebudowana ma zostać scenografia. Ziemiec zadebiutuje w roli prowadzącego ”Teleexpress” jeszcze w lutym. Dokładna data nie jest na razie znana. Nadal będzie też prowadził prowadził programy w TVP Info.

Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, nie chce komentować sprawy, ale na Twitterze napisał:

"Szanowni Państwo, zmieniamy i wzmacniamy programy informacyjne TVP. Bardzo się cieszę, że w tym procesie mam wsparcie redaktora @KZiemiec, który oprócz dotychczasowych aktywności antenowych wkrótce zadebiutuje w nowej roli".

(KOZ, 02.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.