Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Władze Sopotu sądzą się z oddziałem TVP, prezydent liczy na kolejne procesy

W piątek ruszył proces władz Sopotu przeciwko dyrektorce i dziennikarzowi oddziału TVP w Gdańsku. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapowiedział, że będzie namawiał władze innych miast do wystąpienia na drogę sądową przeciwko TVP.

Sprawa dotyczy kilku programów TVP Gdańsk z lat 2017-18, poruszających przede wszystkim temat inwestycji prowadzonych w Sopocie.

Władze miasta domagają się od dyrektor oddziału TVP w Gdańsku Joanny Strzemiecznej-Rozen oraz dziennikarza Jakuba Świderskiego przeprosin, sprostowania oraz zapłaty 10 tys. zadośćuczynienia na cele charytatywne. W ocenie samorządu audycje telewizyjne naruszały dobry wizerunek i renomę miasta oraz "podważały zaufanie niezbędne do pełnienia zadań publicznych".

"Będę namawiał też innych prezydentów miast do wystąpienia na drogę sądową przeciwko TVP, bo uważam, że media publiczne opłacane z naszych pieniędzy, z podatków, powinny służyć wszystkim Polakom, a nie być skierowane przeciwko części społeczeństwa" - zapowiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Szefowa TVP Gdańsk nie była obecna na rozprawie, reprezentował ją adwokat. Pozwany dziennikarz TVP Gdańsk Jakub Świderski powiedział mediom, że pozew władz Sopotu przeciwko niemu jest ograniczaniem wolności słowa.

Przed rozpoczęciem rozprawy przed budynkiem gdańskiego sądu odbyła się manifestacja. Kilkanaście demonstrujących osób miało ze sobą transparenty z takim hasłami jak: "TVP łże", "Żądamy prawdy w telewizji publicznej", "Odwołać Kurskiego".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, PAZ, 01.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.