Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

USA oficjalnie oskarżyły Huawei o kradzież tajemnic handlowych

Przedstawiciele wywiadu USA mają przedstawić w Kongresie informacje na temat cyberwywiadu Chin i roli firmy Huawei (screen Twitter/ @nytimes)

Resort sprawiedliwości USA oskarżył oficjalnie firmę Huawei o kradzież tajemnic handlowych, utrudnianie postępowania w sprawie karnej i omijanie sankcji nałożonych na Iran – podaje "The New York Times".

Oskarżenie dotyczy też wiceprezes firmy i jej CFO Meng Wanzhou, którą władze Kanady zatrzymały na życzenie Waszyngtonu. Ministerstwo poinformowało również, że złoży wniosek o jej ekstradycję do środy, kiedy upływa wyznaczony przez Ottawę termin na przedstawienie takiego dokumentu wraz z uzasadnieniem.

Najwyżsi rangą przedstawiciele wywiadu USA mają przedstawić w Kongresie informacje na temat cyberwywiadu Chin i roli, jaką w jego działalności odgrywa Huawei. Waszyngton od dawna podejrzewa, że firma jest technologicznym ramieniem rządu Chin i realizuje interesy Pekinu na całym świecie.

(MC, 30.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do internetu wchodzi więcej użytkowników smartfonów niż komputerów

Po internecie serfuje 3,6 mln użytkowników tabletów (fot. Pixabay.com)

W grudniu 2018 roku więcej użytkowników korzystało z internetu na smartfonach i tabletach niż za pośrednictwem komputerów – wynika z badania Gemius/PBI.

W grudniu ub.r. użytkowników korzystających z internetu na komputerach było 23 mln – o 0,9 mln mniej niż w grudniu 2017 roku. Z kolei z internetu na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) korzystało w grudniu ub.r. 23,5 mln użytkowników – o 1,8 mln więcej niż w 2017 roku. Zdecydowana większość internautów przeglądała sieć na smartfonach - 23,1 mln (rok wcześniej było ich 21,2 mln).

Z 15,3 proc. w maju 2016 roku do 18,5 proc. w grudniu ub.r. wzrósł odsetek internautów w wieku powyżej 55 lat (5,2 mln osób spośród 28 mln wszystkich badanych internautów w wieku 7-75 lat).

(PD, 01.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.