Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: spółka Telemetria Polska powstanie jeszcze w pierwszym kwartale

Nowe badanie mediów, inicjowane przez KRRiT, ma być badaniem jednoźródłowym i objąć telewizję, radio i internet (fot. Pixabay.com)

Spółka Telemetria Polska, która ma odpowiadać za nowe badanie mediów, powołana zostanie jeszcze w pierwszym kwartale br.

- Prace związane z utworzeniem podmiotu Telemetria Polska są obecnie na końcowym etapie konsultacji. Sprawdzane są wszelkie dostępne prawem możliwości powołania takiego podmiotu w celu wyboru optymalnego wariantu - informuje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

KRRiT przeprowadziła konsultacje z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie ewentualnych koniecznych zmian legislacyjnych. - Równolegle badane są również możliwości powołania podmiotu bez wprowadzania zmian ustawowych - informuje Brykczyńska.

Jednocześnie trwają prace nad statutem i koncepcją organizacji podmiotu.

- Proces tworzenia badań nie jest zależny od terminu powołania podmiotu, bo do tego czasu wszystkie prace są prowadzone bezpośrednio przez KRRiT - zaznacza rzeczniczka Krajowej Rady.

Nowe badanie mediów, inicjowane przez KRRiT, ma być badaniem jednoźródłowym i objąć telewizję, radio i internet.

(KOZ, 29.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.