Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Interia.pl w kampanii zachęca do walki z mową nienawiści

Akcja Interii ma związek z nasilającymi się nienawistnymi komentarzami w internecie po zabójstwie prezydenta Gdańska (fot. materiały prasowe)

Portal Interia.pl ruszył z kampanią wspierającą walkę z mową nienawiści w polskim internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na zjawisko hejtu w internecie oraz pokazanie, jak reagować na mowę nienawiści.

Portal wyłączył możliwość komentowania artykułów w serwisie Fakty.interia.pl w związku z nasilającymi się nienawistnymi komentarzami, których liczba znacznie wzrosła po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W ramach rozpoczętej kampanii redakcja Faktów Interii przygotowała materiały, w których razem ze specjalistami analizują zjawisko oraz możliwości przeciwdziałania mowie nienawiści w polskim internecie.

We wszystkich serwisach Interii w sekcjach komentarzy pojawią się ramki informujące o akcji i zachęcające użytkowników do zgłaszania przejawów mowy nienawiści we wpisach internautów.

(PD, 24.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.