Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP nie zdradza, ile kosztowała transmisja mszy za Jadwigę Kaczyńską

"To jednak coś nowego" - komentuje Krzysztof Luft transmitowanie mszy w intencji prezesa rządzącej partii (screen Twitter.com/Krzysztof Luft)

TVP Info w środę transmitował mszę za zmarłą sześć lat temu Jadwigę Kaczyńską, matkę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Telewizja nie zdradza, ile ją to kosztowało i kto za to zapłacił "ze względu na otoczenie konkurencyjne".

"Transmitowanie przez publiczną telewizję @tvp_info mszy w intencji zmarłej 6 lat temu matki prezesa partii rządzącej to jednak coś nowego. No może w Korei Płn też by transmitowali gdyby tam były msze..." - komentował Krzysztof Luft, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zapytaliśmy biuro prasowe TVP, ile kosztowała transmisja mszy, kto za nią zapłacił, a także czy każdy poseł może zwrócić się do TVP o transmisję mszy w intencji członka swojej rodziny.

"Nie ujawniamy informacji, dotyczących kosztów produkcji poszczególnych programów. Są to informacje poufne, ze względu na otoczenie konkurencyjne, w jakim funkcjonuje spółka" - informuje biuro prasowe telewizji publicznej. "TVP Info relacjonuje wszystkie wydarzenia istotne z punktu widzenia naszych widzów, oraz takie, w których udział biorą najważniejsi polscy politycy niezależnie od przynależności partyjnej" - zapewnia TVP.

W 2013 roku telewizje informacyjne pokazywały na żywo część pogrzebu Jadwigi Kaczyńskiej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 22.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.