Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Autor materiału "Wiadomości" o mowie nienawiści dostał etat i poleciał do Panamy

KRRiT otrzymała skargi na materiał Macieja Sawickiego w "Wiadomościach" (fot. screen Wiadomosci.tvp.pl)

Maciej Sawicki, autor głośnego materiału "Wiadomości" o mowie nienawiści, wyemitowanego po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dostał etat w TVP i będzie relacjonować Światowe Dni Młodzieży w Panamie – wynika z informacji "Presserwisu".

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski potwierdza w rozmowie z nami, że Sawicki jest jednym z reporterów, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży i będą relacjonowali je na antenie TVP. Zaznacza, że Telewizja Polska wysyła do Panamy kilkunastoosobową ekipę. Oprócz Sawickiego są w niej m.in. Danuta Holecka i Rafał Stańczyk z TVP Info. ŚDM odbywają się w dniach 22-27 stycznia.

Z informacji "Presserwisu" wynika także, że Maciej Sawicki to jeden z reporterów, którzy w ostatnim czasie otrzymali w Telewizji Polskiej etat. Olechowski nie potwierdza tej informacji, odsyła do biura prasowego, które nie odpowiedziało na nasze pytania.

Maciej Sawicki to reporter TVP, który przygotował materiał dotyczący m.in. mowy nienawiści wyemitowany w "Wiadomościach" dzień po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na koncercie WOŚP. Materiał wzbudził kontrowersje.  Pokazano w nim m.in. wycięte z kontekstu słowa Jerzego Owsiaka, a za przykład mowy nienawiści podano wyłącznie wypowiedzi polityków związanych z PO i krytykujących obecną władzę. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na ten materiał.

Sawicki jest związany z TVP od września 2013 roku. Pracował w TVP 3 Poznań. Materiały do "Wiadomości" zaczął przygotowywać w roku 2017.

Galeria: Najbardziej dochodowe programy telewizyjne

(KW, 22.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.