Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

G.F. Darwin rozpoczęła cykl bajek

To pierwszy z trzech zaplanowanych filmów z serii "Bajki Darwina" (fot. materiały prasowe)

Twórcy kanału G.F. Darwin na YouTube (Jan Jurkowski i Marek Hucz) rozpoczęli cykl filmów krótkometrażowych "Bajki Darwina". W pierwszym odcinku gościnnie wystąpił aktor Marcin Dorociński.

Pierwszy odcinek zatytułowany "Jaś i Małgosia - rodzeństwo, które przeżyło!" został opublikowany 20 stycznia o godz. 18. Akcja filmu rozpoczyna się 20 lat po tym, jak Jaś i Małgosia opuścili chatkę z piernika, w której mieszkała czarownica. Dorosłe już rodzeństwo promuje swoją książkę, w której opisali, jak zabili czarownicę. W postać jednego z czarodziejów wcielił się Marcin Dorociński. Lektorem w filmie jest Zbigniew Zamachowski.

Film wyreżyserował Jan Jurkowski, który jest także współautorem scenariusza wraz z Markiem Huczem (Hucz odpowiada też za produkcję). Odcinek został sfinansowany przez fanów z serwisu Patronite.pl. Budżet produkcji wyniósł 65 tys. zł. Prace nad odcinkiem trwały pół roku, w tym trzy dni trwały zdjęcia.

"Jaś i Małgosia - rodzeństwo, które przeżyło!" jest pierwszym z trzech zaplanowanych filmów z serii "Bajki Darwina". Drugi będzie opowiadał o Szewczyku Dratewce, a trzeci o Czerwonym Kapturku (produkcja trzeciej części uzależniona jest od tego, czy uda się uzbierać na nią pieniądze w serwisie Patronite.pl).

Marek Hucz i Jan Jurkowski otrzymali nagrodę w kategorii Rozrywka na gali Grand Video Awards 2018 za film „Gwiezdny szeryf”.

(IKO, 21.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.