Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje lektor filmowy Janusz Kozioł

Janusz Kozioł miał 68 lat (screen: Youtube.com/KinAds Broker Reklamy Kinowej)

W wieku 68 lat po ciężkiej chorobie zmarł w piątek lektor filmowy i spiker radiowy Janusz Kozioł. Jego głos można było usłyszeć m.in. w wielu serialach i filmach fabularnych, wśród nich: "Pulp Fiction", "Naga broń", "Blues Brothers", "Drakula" i "W imię ojca".

O jego śmierci poinformowano na profilu facebookowym organizacji Polscylektorzy.

Janusz Kozioł w ostatnich latach zmagał się z SLA (stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe). Miał problemy z mówieniem, jedzeniem i oddychaniem.

W internecie zorganizowano dla niego zbiórkę środków na leki i specjalistyczną opiekę całodobową. Celem było zebranie 30 tys. zł, ale wsparcie było blisko dziesięciokrotnie większe.

Córka Janusza Kozioła zapewniła, że zgromadzone środki, które nie zostaną wykorzystane na cel opisany w zbiórce, zostaną przekazane na cele charytatywne i społeczne.

Janusz Kozioł urodził się 1 września 1950 r. w Warszawie. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną. Z zawodu był żołnierzem, czołgistą, jednak z powodu kontuzji nie mógł rozwijać kariery wojskowej. W 1973 r. rozpoczął pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia.

W latach 80. rozpoczął współpracę ze stacjami telewizyjnymi. Czytał ścieżki dialogowe m.in. do znanych filmów fabularnych oraz seriali, wśród nich: "Naga broń", "Blues Brothers", "Pulp Fiction", "Drakula", "W imię ojca", "Podejrzani", "Czas apokalipsy", "Fiorella", "Marina" oraz "Cristina".

Można go było również usłyszeć m.in. w produkcjach dla osób niewidomych i niedowidzących, a także w reklamach, m.in. banku PKO BP.

(PAZ, PAP, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.