Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje lektor filmowy Janusz Kozioł

Janusz Kozioł miał 68 lat (screen: Youtube.com/KinAds Broker Reklamy Kinowej)

W wieku 68 lat po ciężkiej chorobie zmarł w piątek lektor filmowy i spiker radiowy Janusz Kozioł. Jego głos można było usłyszeć m.in. w wielu serialach i filmach fabularnych, wśród nich: "Pulp Fiction", "Naga broń", "Blues Brothers", "Drakula" i "W imię ojca".

O jego śmierci poinformowano na profilu facebookowym organizacji Polscylektorzy.

Janusz Kozioł w ostatnich latach zmagał się z SLA (stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe). Miał problemy z mówieniem, jedzeniem i oddychaniem.

W internecie zorganizowano dla niego zbiórkę środków na leki i specjalistyczną opiekę całodobową. Celem było zebranie 30 tys. zł, ale wsparcie było blisko dziesięciokrotnie większe.

Córka Janusza Kozioła zapewniła, że zgromadzone środki, które nie zostaną wykorzystane na cel opisany w zbiórce, zostaną przekazane na cele charytatywne i społeczne.

Janusz Kozioł urodził się 1 września 1950 r. w Warszawie. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną. Z zawodu był żołnierzem, czołgistą, jednak z powodu kontuzji nie mógł rozwijać kariery wojskowej. W 1973 r. rozpoczął pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia.

W latach 80. rozpoczął współpracę ze stacjami telewizyjnymi. Czytał ścieżki dialogowe m.in. do znanych filmów fabularnych oraz seriali, wśród nich: "Naga broń", "Blues Brothers", "Pulp Fiction", "Drakula", "W imię ojca", "Podejrzani", "Czas apokalipsy", "Fiorella", "Marina" oraz "Cristina".

Można go było również usłyszeć m.in. w produkcjach dla osób niewidomych i niedowidzących, a także w reklamach, m.in. banku PKO BP.

(PAZ, PAP, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Główne telewizje i rozgłośnie będą transmitować uroczystości pogrzebowe z Gdańska

W trakcie żałoby żadna z anten Polskiego Radia nie będzie emitować reklam (screen: Youtube.com/WMG VIDEO)

Telewizje informacyjne i część rozgłośni będą transmitować w sobotę uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Bezpośrednie relacje przekażą TVP Info, TVN 24 i Polsat News, a także Polskie Radio 24 i Radio Gdańsk. Radio Tok FM zamierza transmitować homilię i oficjalne przemówienia, a całość uroczystości pokazać na Tokfm.pl.

W związku z żałobą narodową, która będzie obowiązywać od godz. 17 w piątek 18 stycznia do godz. 19 w sobotę 19 stycznia, media zmieniają ramówki. Telewizje mają nie pokazywać pozycji rozrywkowych. TVP 1 nie nada w piątek teleturnieju "The Wall. Wygraj marzenia", a w sobotę "Jaka to melodia?". Polsat rezygnuje z emisji "X Płockiej Nocy Kabaretowej" i serialu komediowego "Świat według Kiepskich".

W trakcie żałoby żadna z anten Polskiego Radia nie będzie emitować reklam. Rozgłośnie zrezygnują z audycji rozrywkowych i konkursów. Na antenie wielu z nich ma być prezentowana stonowana muzyka. Stacje Grupy RMF zawieszą cykliczne akcje weekendowe, w RMF FM nie będzie sobotniej loterii ani audycji o charakterze rozrywkowym. W sobotę zamiast "Listy przebojów Radia Zet" Marcin Wojciechowski będzie rozmawiać ze słuchaczami. W Radiu Złote Przeboje nie będzie piątkowej "Listy przebojów", programu "Dobra impreza w Radiu Złote Przeboje" w sobotę. Radio Wawa zdejmie w piątek audycję "Luz blues", pasmo "Słoneczne non stop polo" i listę "Top 13". Część rozgłośni w sobotę w południe zagra wykonywany przez zespół Disturbed utwór "Sound of silence".

Media odwołały również zaplanowane na ten tydzień imprezy. Nie odbędą się m.in. gala z okazji 25-lecia "Parkietu", wręczenie nagród Doskonałość Mody "Twojego Stylu" oraz imprezy inaugurujące akcję "Eska odwołuje zimę".

(KOZ, PD, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.