Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trwa zbiórka pieniędzy dla walczącego z chorobą lektora Janusza Kozioła

W ostatnich tygodniach choroba Janusza Kozioła nasiliła się (screen: Pomagam.pl)

Lektor i spiker radiowy Janusz Kozioł walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym opuszkowym (SLA). Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

„Podstępna choroba zaatakowała 3 lata temu. Lekarze przez długi czas nie byli w stanie postawić diagnozy. Gdy usłyszałem: Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA), nie chciałem wierzyć. Nieubłagana przewrotność losu i wyrok. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud. Postać SLA, na którą cierpię, atakuje narząd mowy i funkcje oddechowe. Kłopoty z mową zaczęły się dwa lata temu. Musiałem, przestać robić to, co kocham i umiem. Przestałem dla Was czytać…” - czytamy w opisie zbiórki, która prowadzona jest w serwisie Pomagam.pl.

W ostatnich tygodniach choroba lektora się nasiliła. Pieniądze są potrzebne na leki i specjalistyczną opiekę całodobową.

Janusz Kozioł jest lektorem od 1973 roku. Jego głos można też usłyszeć w reklamach oraz książkach mówionych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 16.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.