Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mirosław Błaszczyk za Tobiasa Solorza prezesem Cyfrowego Polsatu

Tobias Solorz (fot. materiały prasowe)

Tobias Solorz z końcem marca zrezygnuje z funkcji prezesa Cyfrowego Polsatu. Od 1 kwietnia stanowisko obejmie Mirosław Błaszczyk, prezes Telewizji Polsat.

Jednocześnie od 1 kwietnia wiceprezesem Cyfrowego Polsatu będzie Maciej Stec, obecny członek zarządu tej spółki.

"Zygmunt Solorz wraz z synami będzie sprawował nadzór właścicielski nad Grupą z poziomu rad nadzorczych" - poinformował Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

- Nadszedł czas kolejnych, zaplanowanych na wiele lat wyzwań dla Grupy. Dlatego razem z Tobiasem oraz Piotrem będziemy wspólnie nadzorować realizację długofalowej strategii z poziomu właścicielskiego. Zarządzanie spółkami Grupy powierzymy sprawdzonym menedżerom – oświadczył  w komunikacie Zygmunt Solorz.

Tobias Solorz wszedł do zarządu Cyfrowego Polsatu we wrześniu 2014 roku. W grudniu 2015 roku objął stanowisko prezesa Cyfrowego Polsatu.

Mirosław Błaszczyk dotychczas był prezesem Telewizji Polsat (od 2007 roku). W kwietniu zastąpi go Stanisław Janowski, dyrektor zarządzający Polsat Media.

(KOZ, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Financial Times": PiS i media publiczne powinny potępić ekstremizm

"FT" pisze, że Adamowicz był "celem wzniecającej strach propagandy" (screen Twitter /@FT)

"Financial Times" w komentarzu redakcyjnym zaapelował w środę, aby śmierć prezydenta Gdańska skłoniła "wszystkie strony, ale przede wszystkim PiS i kontrolowane przez tę partię media publiczne" do potępienia ekstremizmu.

Brytyjski dziennik w komentarzu redakcyjnym doradza ostrożność w doszukiwaniu się politycznych motywów zbrodni. Przyznaje jednak, że "ofiara, miejsce i kontekst tego zabójstwa sprawiają, że trudno uznać je za czysto przypadkowe przestępstwo".

"FT" przypomina, że zarówno Adamowicz, jak i Jerzy Owsiak stali się "celem wzniecającej strach propagandy partii rządzącej i grup skrajnie prawicowych", a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była "dyskredytowana jako symbol liberalizmu".

Gazeta apeluje, aby śmierć Adamowicza skłoniła "wszystkie strony, ale przede wszystkim PiS i kontrolowane przez tę partię media publiczne" do potępienia ekstremizmu i wszelkich przejawów przemocy na tle politycznym. Ocenia jednak, że bardziej prawdopodobne jest, że doprowadzi to tylko do "tymczasowych, taktycznych wysiłków PiS na rzecz złagodzenia wizerunku partii przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, jak było to już przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w Polsce w 2015 roku".

(PAP, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.