Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Olejniczak za Ryszarda Holzera sekretarzem redakcji "Newsweeka"

Andrzej Olejniczak przez ponad 24 lata pracował w Agorze, do "Newsweeka" dołączył na początku roku (fot. Agora)

Andrzej Olejniczak, wieloletni szef działu sportowego i redaktor "Gazety Wyborczej" (Agora), został sekretarzem redakcji tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer). Zastąpił Ryszarda Holzera, który przeszedł do "Forbesa" (to samo wydawnictwo).

Obowiązki w nowym miejscu Olejniczak przejął na początku roku. Wcześniej, od kwietnia do grudnia, był zatrudniony w Tvn24.pl. Trafił tam po rozstaniu z "Gazetą Wyborczą".

Pracę w Agorze zaczął w 1993 roku w "Gazecie Stołecznej". Rok później został szefem działu sportowego "Gazety Wyborczej". Był nim do 2011 roku. Następnie objął stanowisko redaktora "Magazynu Świątecznego", weekendowego dodatku do "GW".

Z Agory został zwolniony pod koniec 2017 roku, po ponad 24 latach pracy. List protestacyjny w jego obronie podpisało 54 dziennikarzy "GW", którzy przypomnieli, że wcześniej oferowano mu stanowisko kierownika działu politycznego. Olejniczak złożył pozew do sądu pracy, żądając przywrócenia na stanowisko. Sprawa zakończyła się ugodą. O jej warunkach strony nie chcą mówić, ale w marcu ub. roku Olejniczak wrócił do „Gazety” na tydzień i poprowadził swój ostatni numer "Magazynu Świątecznego".

– Potwierdzam, że nowym sekretarzem redakcji "Newsweek Polska" został Andrzej Olejniczak. Ryszard Holzer dołączył do redakcji "Forbes Polska", gdzie jako drugi sekretarz będzie zajmował się m.in. projektami specjalnymi oraz komercyjnymi magazynu "Forbes" – powiedziała "Presserwisowi" Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager w Ringier Axel Springer Polska.

Ostatnio informowaliśmy o innej zmianie na rynku - Paweł Reszka będzie szefem działu krajowego "Polityki".

(MAC, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.