Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent spotkał się z członkami KRRiT ws. debaty publicznej w mediach

Prezydent w trakcie spotkania podkreślał, że należy zwrócić szczególną uwagę na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Jakość debaty publicznej w mediach była tematem środowej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta RP.

Kancelaria przekazała, że prezydent w trakcie spotkania podkreślał, że należy zwrócić szczególną uwagę na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów.

"Zgodnie z art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji audycje, programy czy inne przekazy medialne nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość" - czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

"Rada, jako organ konstytucyjny stojący na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji, zobowiązała się, że zwróci uwagę mediom na odpowiedzialność, jaka leży po stronie wydawców – za nadawane treści, oraz dziennikarzy i pozostałych uczestników debat, programów publicystycznych – za język, jakim się posługują" - dodała KPRP.

Do KRRiT wpłynęło 28 skarg indywidualnych ws. wyemitowanego 14 stycznia przez "Wiadomości" TVP materiału po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Do KRRiT złożono też 40 skarg dotyczących animacji Barbary Pieli, która została wyemitowana w "Minęła 20" w TVP Info 10 stycznia.

(PAP, KOZ, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Mazurkiewicz za Małgorzatę Jopek na czele TVN Siedem i TVN Fabuła

Katarzyna Mazurkiewicz w przeszłości pracowała m.in. w TVP (fot. materiały prasowe TVP)

Katarzyna Mazurkiewicz została szefową kanałów TVN Siedem i TVN Fabuła. Zastąpiła Małgorzatę Jopek, która po ponad 11 latach rozstała się z Grupą TVN i Discovery Polska.

Katarzyna Mazurkiewicz w przeszłości pracowała w Telewizji Polskiej - m.in. jako wicedyrektor TVP Polonia i członek zespołu ds. wizerunku TVP. Była dyrektorem Fundacji Kino Polska i wicedyrektorem ds. rozwoju kultury w Narodowym Centrum Kultury.

Małgorzata Jopek szefową TVN Siedem została jesienią 2007 roku. W czerwcu 2018 roku, po przejęciu właściciela TVN przez Discovery, zaczęła dodatkowo kierować TVN Fabuła.

(KOZ, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.