Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kilkaset osób manifestowało przed siedzibą TVP Info

Przed siedzibą TVP Info pojawiły się m.in. transparenty (fot. Paweł Dembowski/"Press")

Kilkaset osób wzięło w środę udział w manifestacji pod hasłem „Stop propagandzie nienawiści” przed siedzibą TVP Info w Warszawie.

Uczestnicy protestowali przeciwko "propagandzie nienawiści" jaką zdaniem organizatorów uprawia telewizja publiczna, także w kontekście informowania o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Press

Przed siedzibą TVP Info zgromadziło się kilkaset osób. Organizatorzy manifestacji zaapelowali, aby godnie uczcić żałobę - bez krzyków i gwizdów. Pawła Adamowicza upamiętniono minutą ciszy.

Press

Uczestnicy domagali się ustąpienia Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Nawoływali też Jerzego Owsiaka do zmiany decyzji o rezygnacji z funkcji szefa WOŚP. Na transparentach napisano: „Żądamy prawdy w telewizji publicznej”, „TVP łże jak PiS”, „TVP kłamstwo+”, „Naród ogłupiają, abonamentu żądają”, „Stop nienawiści”. Wśród przemawiających byli m.in. publicysta Jan Hartman, dziennikarka Beata Tadla oraz posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. 

Hartman w swoim przemówieniu powiedział, że odwołanie z funkcji prezesa TVP Jacka Kurskiego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego byłoby gestem nie tyle pojednawczym, co gestem przyzwoitości. - Myślę, że wielu tu obecnych pamięta PRL i pamięta telewizję PRL-owską i rozumie, że ta telewizja, którą mamy dzisiaj, niewiele się od tamtej różni. To jest jakieś zadziwiające déjà vu – stwierdził.

 

Press

(PD, PAZ, 16.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Bohatkiewicz korespondentem TVP w Londynie od 1 lutego

Dariusz Bohatkiewicz w TVP 1 prowadzi "Magazyn kryminalny 997" (screen vod.tvp.pl)

Dariusz Bohatkiewicz od 1 lutego będzie korespondentem Telewizji Polskiej w Londynie. Zarząd TVP zgodził się na podpisanie z nim kontraktu.

Tym samym potwierdziły się nieoficjalne ustalenia "Presserwisu" sprzed tygodnia. Razem z Dariuszem Bohatkiewiczem do Londynu wyjedzie operator TVP. Na miejscu zatrudniony zostanie natomiast researcher.

W ostatnich latach TVP nie miała korespondenta w Londynie. Placówkę w tym mieście zlikwidowano w 2009 roku.

Dariusz Bohatkiewicz obecnie jest współpracownikiem redakcji zagranicznej TAI. W TVP 1 prowadzi "Magazyn kryminalny 997". Z naszych informacji wynika, że może pozostać jego gospodarzem ("997" nagrywany jest cztery dni w miesiącu). Wcześniej był reporterem "Panoramy" TVP 2 i "Wiadomości" TVP 1.

(KOZ, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.