Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka z najniższą słuchalnością w historii Radio Track

Audycja "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce (screen: Youtube.com/Polskie Radio)

Słuchalność Programu I Polskiego Radia spadła poniżej 6 proc. W czwartym kwartale ub.r. rozgłośnia uzyskała 5,9 proc. udziału w czasie słuchania. W tym samym okresie największy wzrost słuchalności odnotowała stacja RMF Classic.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, w fali październik-grudzień najwyższy udział w czasie słuchania - 26 proc. - osiągnął RMF FM. Rozgłośnia zanotowała spadek z 26,6 proc. Słuchalność Radia Zet rok do roku wzrosła z 12,4 proc. do 12,7 proc. Z kolei największe spadki odnotowały Program I Polskiego Radia - z 6,9 proc. do 5,9 proc., oraz Program III - z 6,1 proc. do 5,6 proc.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych pozycję lidera umocniło Radio Vox FM, które zwiększyło udział z 3,8 proc. do 4,0 proc. Wyniki rok do roku poprawiły także: Tok FM (z 2 proc do 2,1 proc.) i RMF Classic (z 1,3 proc. do 1,7 proc., największy wzrost w zestawieniu). Słuchalność zmniejszyły z kolei Radio Maryja - z 1,9 proc. do 1,8 proc. oraz Antyradio – z 1,9 proc. do 1,8 proc. Udziały Polskiego Radia 24 i Muzo.fm pozostały bez zmian (kolejno 0,6 proc i 0,3 proc.).

Najchętniej słuchana sieć - Eska - zmniejszyła słuchalność z 7,7 proc. do 7,3 proc. Wśród sieci radiowych wyniki poprawiły rok do roku: Radio Plus (z 2,2 proc. do 2,3 proc.), Radio Wawa (z 1,5 proc. do 1,6 proc.), Radio Pogoda (z 0,9 proc. do 1,1 proc.), Meloradio (z 0,7 proc. do 1 proc.) i Rock Radio (z 0,3 proc. do 0,4 proc.). Udziały zmniejszyły za to rozgłośnie Audytorium 17 (z 5,5 proc. do 5,3 proc.), RMF Maxxx (z 3,5 proc. do 3,4 proc.) i Złote Przeboje (z 3 proc. do 2,9 proc.). Chilli Zet zanotowało słuchalność na niezmiennym poziomie 0,3 proc.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 14.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wolna Europa wznawia działalność w Rumunii

Redakcja będzie działać jedynie na platformach cyfrowych (fot. pixabay.com)

Radio Wolna Europa/Radio Swoboda (RFE/RL) po dziesięciu latach wznowiło działalność w Rumunii. Według RFE/RL w tym kraju można mówić o "szeroko zakrojonej dezinformacji dotyczącej zachodnich instytucji i demokratycznych praktyk".

Rumuńska sekcja Radia Wolna Europa, Radio Europa Libera, ruszyła w poniedziałek rano. Redakcja będzie działać jedynie na platformach cyfrowych.

Według organizacji Reporterzy Bez Granic (RSF) w ostatnich latach w Rumunii ograniczana jest wolność mediów, a RFE/RL wskazuje, że "wiele środków masowego przekazu znajduje się pod kontrolą rządu lub miejscowych oligarchów", a dostęp do "niezależności dziennikarskiej i zrównoważonego przekazu informacji" staje się coraz trudniejszy.

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis ocenił, że powrót Radia Europa Libera to "dobra wiadomość" i podkreślił w oświadczeniu, że "nie można sobie wyobrazić wolnej Rumunii w wolnej Europie bez wolnych mediów".

Jak podaje RFE/RL, w tym miesiącu planowane jest również wznowienie bułgarskiej redakcji Radia Swoboda, która zakończyła pracę w 2004 roku.

RFE/RL podało w komunikacie, że jego odbiorcami jest ponad 34 mln osób, posługujących się 25 językami, w ponad 20 krajach, "w których ograniczona jest wolność mediów lub w których nie rozwinęły się profesjonalne standardy medialne".

Radio Wolna Europa/Radio Swoboda to projekt finansowany ze środków Kongresu USA.

(PAP, 15.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.