Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hulu ma ponad 25 mln subskrybentów

W 2018 roku Hulu pozyskał 8 mln klientów (screen z hulu.com)

Liczba subskrybentów serwisu streamingowego wideo Hulu przekroczyła 25 mln, a dochody reklamowe za rok 2018 wyniosą blisko 1,5 mld dol. – poinformował zarząd firmy.

W 2018 roku Hulu pozyskał 8 mln klientów, a jego zarząd zapewnia, że dochody z reklamy wzrosły o 45 proc. W ostatnim kwartale ubiegłego roku firma zanotowała jednak stratę 440 mln dol.

Hulu konkuruje z Netflixem, który na amerykańskim rynku ma dwa razy więcej abonentów, i Amazon Prime Video oraz z takimi serwisami jak DirecTV Now, Sling TV i YouTube TV. By pozyskać nowych klientów, serwis Hulu pod koniec roku wdrożył program promocyjny ze zniżkami za korzystanie ze streamingu.

(MC, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zbuduje kampus w Los Angeles

Siedziba Google (fot. archiwum)

Zarząd Google’a poinformował, że firma zbuduje w Los Angeles kampus o powierzchni ponad 5,4 tys. mkw. Obiekt powstanie na miejscu centrum handlowego Westside Pavilion, które Google wydzierżawił.

Obiekt ma być gotowy do 2022 roku, a jego robocza nazwa brzmi “One Westside” – podaje CNBC. W komunikacie firmy napisano, że nowy kampus będzie miał dużo „zewnętrznych tarasów i patio” oraz ruchome szklane ściany, które pozwolą na to, by pomieszczenia biurowe zamieniać w otwartą przestrzeń.

W grudniu Google poinformował, że zainwestuje 1 mld dol. w swoją nową siedzibę na Manhattanie.

(MC, 10.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.