Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 3 Kraków najkosztowniejszym oddziałem regionalnym TVP

Jacek Kurski podkreśla, że sytuacja ekonomiczno-finansowa oddziałów terenowych TVP jest skomplikowana (fot. Simona Supino/"Press")

TVP 3 Kraków miał najwyższe koszty spośród oddziałów terenowych Telewizji Polskiej w pierwszej połowie 2018 roku, jak i w całym 2017 i 2016 roku.

Dane dotyczące kosztów działalności oddziałów udostępniła TVP w związku z interpelacją posła Piotra Misiły z klubu Platformy Obywatelskiej.

Koszty TVP 3 Kraków w pierwszym półroczu 2018 roku wyniosły 15,2 mln zł. W 2017 roku wyniosły 28,5 mln zł, a w 2016 roku - 30 mln zł.

Wśród oddziałów, które generowały w pierwszym półroczu 2018 roku największe koszty, znalazły się też: TVP 3 Warszawa - 13,7 mln zł, TVP 3 Katowice - 11,2 mln zł, TVP 3 Wrocław - 10,2 mln zł i TVP 3 Gdańsk - 10,1 mln zł.

"Analizując dane o kosztach należy mieć na uwadze wielkość oddziału, która ma znaczący wpływ na poziom kosztów stałych (w tym przede wszystkim koszty amortyzacji, podatki, itp.) oraz zaplecze produkcyjne oddziału przekładające się na liczbę zleceń produkcyjnych realizowanych na rzecz jednostek wewnętrznych TVP" - napisał prezes TVP Jacek Kurski w odpowiedzi przekazanej wiceministrowi kultury Pawłowi Lewandowskiemu. Informuje on też, że sytuacja ekonomiczno-finansowa oddziałów terenowych TVP jest skomplikowana i wynika "z wielu lat niedofinansowania spółki środkami publicznymi". Dodaje, że "przychody z działalności komercyjnej oddziałów nie wystarczają nawet na pokrycie kosztów stałych związanych z ich funkcjonowaniem".

Środki publiczne przeznaczone na finansowanie oddziałów w 2018 roku wyniosły 146,7 mln zł wobec 114,1 mln zł w 2017 roku.

Telewizja Polska po trzech kwartałach 2018 roku miała 137,4 mln zł zysku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartłomiej Maślankiewicz przeszedł z TVP Info do Polsat News

Bartłomiej Maślankiewicz w TVP Info pracował trzy lata (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Bartłomiej Maślankiewicz po trzech latach pożegnał się z TVP Info. Z naszych informacji wynika, że przeszedł do Polsat News.

- Mogę potwierdzić, że rozpocząłem współpracę z Polsat News. O zakres obowiązków i więcej szczegółów proszę pytać biuro prasowe - informuje Bartłomiej Maślankiewicz. Jak się dowiedzieliśmy, w Polsat News Maślankiewicz ma być wydawcą.

Bartłomiej Maślankiewicz do TVP Info trafił w styczniu 2016 roku. Prowadził serwisy informacyjne, "Gościa TVP Info". Był także reporterem.

Maślankiewicz od wiosny 2013 roku do końca 2014 roku pracował w Telewizji Republika jako reporter i prowadzący serwis informacyjny "Dzisiaj". Zasłynął relacją z Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 roku, gdy w emocjonalnych sposób mówił do mikrofonu m.in.: "Policja bije ludzi. Niewiarygodne, biją zwykłych ludzi. Jestem chyba w najgorszym miejscu, jakie można sobie wyobrazić, policjanci depczą mi po kablach". "Został z niego tylko szalik" – zakończył relację, trzymając szalik jednego z manifestantów.

Wcześniej dziennikarz był związany m.in. z Chillizet, TVN 24 i TTV.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.